21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۲:۴۸:۰۸
کد مطلب:  gOTxhKbT
همزمان با آغاز مهر؛
زنگ آغاز سال تحصیلی درمدارس شهرستان ایوان نواخته شد.

همزمان با شروع مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی در 166 مرکز آموزشی شهرستان ایوان نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش  شهرستان ایوان، مراسم  زنگ اغاز سال تحصیلی و زنگ ایثار همزمان با سراسر کشور در 166واحد آموزشی شهرستان ایوان با حضور امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین و اولیا دانش آموزان  نواخته شد.

 حجت الاسلام "علی حیدری"، امام جمعه شهرستان ایوان ؛گفت : اگر انسان خطا می کند و مرتکب گناه و فساد در جامعه می شود و دست به انجام ناهنجاری هایی می زند به خاطر عدم آگاهی است و باید اورا نسبت به مسائل آگاه کرد.

 حجت الاسلام حیدری با اشاره به اهمیت داشتن دانایی و آگاهی اظهار کرد : اگرجامعه از سطح آگاهی و دانایی بالایی برخوردار باشد شاهد پدید آمدن ناهنجاری ها در جامعه نیستیم.

ایشان افزودند : اگر بخواهیم دانایی تاثیر بیشتری برجامعه داشته باشد وشاهد پدید آمدن انسان های خوب باشیم باید به قلب هم توجه شود چون قلب کانون حیات انسانی است وآنچه که به عنوان علم به قلب راه پیدا کند تبدیل به علم می شود و ایمان محرکی  است که انسان را به سمت کارهای نیک و پسندیده سوق می دهد .

وی به اهمیت نماز و سوق دادن دانش آموزان به سمت نماز و دانستن اهمیت اقامه آن تاکید کرد و ادامه داد: معلمی موفق ا ست که علاوه برتلاش در عرضه علم، دانش آموزان را به سمت مسجد نیز سوق دهد.

 حجت الاسلام حیدری در پایان گفت : امروزه می بینیم که درسطح کشور در برخی از حوزه ها موفق هستیم مثل حوزه نظامی و امنیتی دلیل این امر اطاعت و پیروی از سخنان و دستورات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

در ادامه "علیرضا پناهی"؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان ؛ گفت،تمام تلاش و کوشش ما این است که مدارس مطلوبی را داشته باشیم و دانش آموزانی را تربیت کنیم که پرسشگر و نقاد در عرصه اجتماع باشند.

 پناهی اظهار کرد :خوشبختانه در شهرستان ایوان دانش آموزانی وجود دارد که با تلاش و کوشش خود توانسته اند در عرصه های مختلف کسب افتخار نمایند.

 پناهی گفت:آموزش و پرورش شهرستان ایوان از خرداد ماه سال جاری با تشکیل کمیته ۵ گانه پروژه مهر، برنامه ریزی های لازم را برای آغاز سال تحصیلی انجام داده است که همزمان با آغاز سال تحصیلی زنگ بازگشایی و زنگ  ایثار در۱۶۶واحد آموزشی نواخته خواهد،شد که بیش از 1000 نفر از همکاران فرهنگی وظیفه تعلیم و تربیت بیش از 9000 دانش آموز را بعهده خواهند گرفت

به اشتراک بگذارید :