14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۲:۳۲:۴۳
کد مطلب:  0CkMLH65
همزمان با سراسر کشور:
زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان سلطانیه به صدادر آمد

همزمان با سراسر کشور،زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان سلطانیه به صدا در آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازسلطانیه،با حضور مسئولین استانی و شهرستانی زنگ مهر و مقاومت بصورت متمرکز دردبیرستان امیرکبیر شهرسلطانیه در مدارس شهرستان سلطانیه به صدا در آمد.

پرویز خالقی فرماندار شهرستان سلطانیه در این مراسم با مغتنم  شمردن ایام پیش رو جهت خودسازی و تزکیه نفس خطاب به دانش آموزان حاضر در دبیرستان امیر کبیر افزود: امیدوارم سال پیش رو با توکل به خداوند سبحان ، پیروی از منویات رهبری سالی پر نشاط باشد.

مهدی زمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه در ابتدای مراسم متمرکز شهرستانی ضمن عرض تبریک سال تحصیلی بیان داشت : هر سال مهر ماه با یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس شروع می شود که تقارن مبارک شروع سال تحصیلی امسال با یاد سالار شهیدان را به فال نیک می گیریم.

وی در ادامه با بر شمردن نکات آموزشی و تربیتی افزود: مطابق اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین باید مدارس به پژوهش سرا مبدل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری امام جمعه شهرستان سلطانیه نیز ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید بیان نمود: در هر نقطه از دنیا مبارزه‌ای با ظلم، ستم، تجاوز و اشغال‌گری شروع شود، آئین عاشورا در بعد شکلی و محتوایی به عنوان راهگشا و میدان دار مبارزه است و ترویج فرهنگ و معارف عاشورا و تلاش جهت ایجاد زمینه‌های مناسب برای شناخت مردم و جوانان به ویژه دانش آموزان با اهداف و آرمان‌های مقدس نهضت عاشورای حسینی (ع) و انقلاب اسلامی ایران بر همگان واجب است.

در ادامه بهرامی از میهمانان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن ابلاغ پیام تبریک دیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ، تربیت نسل متدین را از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش  برشمرد و افزود : افتخار جامعه ایرانی داشتن فرهنگ شهادت است.

در پایان مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین نوری امام جمعه شهرستان سلطانیه زنگ مهر و مقاومت به طور نمادین طنین انداز شد و دانش آموزان در کلاس درس حضور یافتند.

گفتنی است همزمان با مراسم متمرکز شهرستانی ، نمایشگاه گرامی داشت هفته دفاع مقدس ، برپایی خیمه های کربلا و ایستگاه صلواتی نیز زینت افزای مراسم آغاز سال تحصیلی 97-96 شهرستان سلطانیه بود.

به اشتراک بگذارید :