14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۲:۲۸:۳۵
کد مطلب:  gqEd32Ku
همزمان با سراسر كشور:
زنگ مهر و مقاومت در مدارس منطقه سجاسرود طنین انداز شد

مراسم بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت،با حضور مسئولین ادارات و نهادهای شهر سجاس ، کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و دانش آموزان در دبیرستان های الزهراء و كاردانش سميه شهرسجاس برگزارشد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازسجاسرود:محمد کرد رئیس اداره آموزش و  پرورش این منطقه دراین مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : ماه مهر ماه محبت و مهربانی است و از شما معلمان و دانش آموزان می خواهم سال تحصیلی جدید را با مهربانی و نشاط شروع نمایید .

رئیس اداره آموزش و پرورش سجاسرود ادامه داد : کلید سعادت و خوشبختی انسانها در علم آموزی و کسب علم است و در دین اسلام نیز به علم آموزی و یادگیری توصیه های فراونی شده است .

وی از  دانش آموزان خواست با نهایت انگیزه و علاقه در کلاس های درس حضور  پیدا کنند و از تخصص و تجربیات دبیران و معلمان خود استفاده نمایند و با مسئولیت پذیری و تلاش مستمر آینده ای پر بار برای خود و کشور رقم زنند .

محمد کرد در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : امنیت و آرامش کنونی ما مرهون زحمات ، تلاشها و جانفشانیهای شهیدان ، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است .

رجبی بخشدار بخش سجاسرود نیز ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید ، نکاتی در خصوص اهمیت علم آموزی بیان نمود و افزود : آنچه به علم ثمر و نتیجه می بخشد  عمل به آن است و علم و یادگیری حتماً باید همراه  با تزکیه و تهذیب نفس باشد .

وی همچنين ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس ، به تهديدات نرم و مخلمي دشمنان اشاره کرد و افزود : اكنون دشمنان اسلام سعي دارند با  سست كردن اعتقادات جوانان وطراحي انقلاب مخملي به كشور ضربه بزنند و شما دانش آموزان عزيز بايد با هوشياري و مقاومت در برابر اين تهديدات نرم و به ظاهر جذاب ، دشمنان اسلام و ايران را در رسيدن به اهداف شوم و پليد خود ناكام بگذاريد . 

وی دانش آموزان را به نشاط و سرزندگی ، داشتن هدف ، سرلوحه قرار دادن دین در امورات زندگی توصیه نمود .

رحمتی رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت مطالبی در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان نمود .

بازدید مسئولین و دانش آموزان از نمایشگاه دفاع مقدس ، تجلیل از 5 نفر از رزمندگان و ایثارگران فرهنگی  به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اجرای سرود دانش آموزی از دیگر برنامه های مراسم بود .  

در  پایان پس از نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت ، دانش آموزان با گذشتن از زیر دروازه قرآن رسماً  در کلاس حضور پیدا کردند .

یادآور می شود در روز اول مهر نزدیک به 4 هزارو 800 دانش آموز در این منطقه رسماً درکلاسهای در حاضر شدند که از این تعداد 509 دانش آموز ورودی جدید (پایه اول ابتدایی) می باشند .

به اشتراک بگذارید :