14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۱:۵۱:۵۲
کد مطلب:  BinJWXzu
با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت:
5 هزار و900دانش آموز ایجرودی سال تحصیلی خود را آغاز کردند

5 هزار و 900 دانش آموز ایجرودی با همراهی 550 معلم سال تحصیلی خود را در 114 آموزشگاه این شهرستان آغاز کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازایجرود،5 هزار و 900 دانش آموز ایجرودی با همراهی 550 معلم سال تحصیلی خود را در 114 آموزشگاه این شهرستان آغاز کردند.

اسماعیل بیات ، فرماندار شهرستان ایجرود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک سالتحصیلی جدید گفت : ارزش کار فرهنگیان و فعالین امر تعلیم و تربیت قابل توصیف نیست و دارای اهمیت و جایگاه والای است .

بیات همچنین تصریح کرد: علم آموزی و کسب دانش اگر با یک هدف والا و مقدس همراه گردد موجب می شود تا دستیابی به قله های علم آسان تر گردد.

وی در ادامه افزود : از آنجا که فرهنگ ما بر گرفته از فرهنگ عاشورایی است هدف ما در زندگی نیز باید به سوی خدا و برای او باشد .

فرید باباخانی ، مشاور اجرای مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شروع سالتحصیلی جدید گفت : امروز روز دانایی است و مهر نوروز علم و دانش است .

باباخانی در ادامه افزود : علم همراه با اعتقاد انسان را به کمال می رساند و زمینه پیشرفت و ترقی را فراهم می آرود .

مشاور اجرای مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر حفظ و صیانت کشور از دشمنان تصریح کرد : زمانی یک فرد از کشورش در مقابل دشمن می تواند دفاع نماید که دارای علم و اعتقاد باشد که تربیت و پرورش چنین فردی فقط از مدرسه شروع می شود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : امروزه تمامی نهادهای فرهنگی و رسانه ای جامعه در باورها و تربیت آینده سازان کشور نقش دارند و آموزش و پرورش یگانه مرجع تعلیم و تربیت نیست و به همین جهت انسجام و وحدت رویه بین آنان یک ضرورت است .

داود بهرامی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایجرود نیز ضمن تبریک آغازبهار تعلیم و تربیت و گرامیداشت یادو خاطره ایثارگری ها رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت : امروز 5 هزارو900دانش آموز ایجرودی با همراهی 550 نفر از معلمین سال تحصیلی خود را در 114 آموزشگاه آغاز می نمایند.

بهرامی در با اشاره تقارن سالتحصیلی با شروع ماه محرم  افزود : در برهه ای از تاریخ ، تکلیف جهاد و دفاع از میهن بود و امروز تکلیف شما دانش آموزان کسب علم و دانش وتسریع مسیر پیشرفت علمی کشور است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایجرود همچنین تصریح کرد : در تابستان امسال 65 آموزشگاه با کمک خیرین و بخشی با اعتبارات دولتی بهسازی ، زیبا سازی و مقاوم سازی صورت گرفته است .

گفتنی است : قرائت پیام وزیر به مناسبت بازگشایی مدارس ، پخش کلیپ محرم  ، برگزاری نمایشگاه عکس ایثار و شهادت  از سایر برنامه های این مراسم بود .

به اشتراک بگذارید :