14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۱:۲۶:۳۹
کد مطلب:  QkvIW2bP
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان در ابهر:
شهدا کارگردانان واقعی فرهنگ سازی در جامعه هستند

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل در مراسم بازگشایی مدارس وزنگ مهر و مقاومت در ابهر گفت:شهدا کارگردانان واقعی صحنه ایثار و فداکاری و فرهنگ سازی در جامعه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازابهر،محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل در مراسم بازگشایی مدارس وزنگ مهر و مقاومت در دبیرستان نمونه امام صادق(ع) ابهر گفت:شهدا کارگردانان واقعی صحنه ایثار و فداکاری و فرهنگ سازی در جامعه هستند.
وی با اشاره به این که هیچ مکتبی در دنیا با ارزش تر از مکتب شیعه نیست، گفت: هرچند نقش خانواده در تربیت دانش آموزان بسیار مهم است ولی نقش موثر مدرسه و معلم، قداست و جایگاه آن در جامعه بر کسی پوشیده نیست.
شهبازی شهدا را اسطوره های ملی دانست و ترویج فرهنگ ظلم ستیزی و آزادگی را ضامن پیروزی در 8 سال دفاع مقدس برشمرد.
وی پروژه مهر را نماد مدیریت براساس برنامه ریزی عنوان کرد و از تلاش های مدیران و عوامل اجرایی مدارس در قالب پروژه مهر 96 قدر دانی نمود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل افزود: 182 هزار دانش آموز در سطح استان در 4 هزار و 346 مدرسه امروز مشغول به تحصیل می شوندو تلاش شده هیچ دانش آموزی از مدار تعلیم و تربیت خارج نشود و با تلاش های صورت گرفته همه این مدارس برای تحصیل دانش آموزان آماده هستند.
شهبازی شروع سال تحصیلی را معنا بخش زندگی دانست و با اشاره به این که منش امام حسین (ع) باید در رفتار، کردار، و گفتار ما تاثیر داشته باشد و سیره زندگی ایشان را سر لوحه کار خود قرار دهیم گفت: آن حضرت با حرکت انقلابی خود به ما درس آزادگی، عزت و شرف آموخت و ما باید پاسدار این نهضت تاریخی باشیم.
وی کار معلمان را خلق موقعیت برای بروز خلاقیت دانش آموزان عنوان کرد و از دانش آموزان خواست تا در زمینه استعداد و توانایی خود ادامه تحصیل دهند و به جو کاذب جامعه توجه نکنند.

در ادامه، موسی رضایی مدیر آموزش و پرورش ابهر نیز ضمن تبریک بهار تعلیم و تربیت، تلاقی ماه مهر با ایام محرم و هفته دفاع مقدس را غنیمتی بی نظیر برای استفاده از فرهنگ حسینی در مدارس عنوان و ابراز امیدواری نمود که دانش آموزان امسال با اکسیر دانایی و توانایی بتوانند قله های پیشرفت و ترقی را طی کنند.
وی بابیان اینکه آینده از آن جوانان و نوجوانان امروز است، افزود: یادگیری الفبای زندگی است و معلمان رکن مهم نظام تعلیم و تربیت هستندو کشور ما بدون تلاش این قشر زحمت کش نخواهد توانست گام های پیشرفت و ترقی را بردارد.
رضایی، تربیت نسل با ایمان، مسئولیت پذیر و متعهد را مسئولیت اصلی نهاد آموزش و پرورش عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :