22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۱:۱۷:۳۷
کد مطلب:  nE5gllLW
آغاز سال تحصیلی جدید:
طنین زنگ بازگشایی مدارس در شهرستان چرداول

زنگ بازگشایی مدارس در شهرستان چرداول با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دبیرستان خدیجه کبری شهر سرابله طنین اندارز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان چرداول،  زنگ بازگشایی مدارس در شهرستان با حضور فرماندار شهرستان، مدیر آموزش و پرورش چرداول ، معاون  تربیت بدنی و سلامت اداره کل استان ایلام و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در دبیرستان خدیجه کبری شهر سرابله به صدا در آمد.

مدیر آموزش و پرورش چرداول در این مراسم با تبریک و تهنیت آغاز سال تحصیلی 96/97 به معلمین و دانش آموزان برای آنها آرزوی سالی پر از موفقیت و سربلندی نمود.

زمانی در ادامه با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی و شروع ماه محرم ،از دانش آموزان خواست فرهنگ عاشورا را الگوی راه خود قرار دهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان در این مراسم با ارائه گزارشی  از پروژه مهر 96 از جمله : تشکیل ستاد پروژه مهر در کارگروه های تخصصی ،سازماندهی بیش از 850 نفر نیروی فرهنگی، سازماندهی فضاهای آموزشی به تعداد 135 واحد آموزشی ، هدایت تحصیلی 460 دانش آموز پایه نهم مدارس متوسطه اول بر اساس سند تحول بنیادین، جذب صددرصدی دانش آموزان دختر متوسطه اول و دوم بخش زاگرس در مدرسه شبانه روزی هاجر، توزیع بیش از 150 دستگاه میز و نیمکت و صدها دستگاه صندلی و وسایل آموزشی در بین مدارس شهرستان ، جذب 80 میلیون ریال کمک خیرین خارج از شهرستان، تهیه بیش از 1500 بسته لوازم تحریر از خیرین برای دانش آموزان نیازمند و تشکیل جلسات قطبی مدیران مدارس  با بخشداران.

در ادامه مراسم  یگانه فرماندار شهرستان چرداول  با اشاره به برخی اهداف و فعالیت‌های مهم آموزش و پرورش چرداول در سال‌های اخیر عنوان کرد: فعالیت‌های آموزشی یکی از محورهای اصلی این اداره‌ است که امیدواریم خروجی آن در بین دانش آموزان احترام به پدر و مادر و تمامی افرادی باشد که به نحوی به گردن آن‌ها حق‌دارند و ما نیز تمامی توان و تلاش خود را برای همکاری و کمک به آموزش و پرورش برای نیل به این هدف بکار خواهیم برد.

فرماندار شهرستان با اشاره به تعداد بالای پذیرفته شدگان کنکور امسال  ادامه داد در بین شاخص‌های مهم توسعه باسواد شدن که از مهم‌ترین واصلی‌ترین آن‌هاست که در این شهرستان مشکلی در این رابطه در بین دانش آموزان وجود ندارد.

سپس  اسلامی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تصریح نمود: توجه به نشاط و سلامت در بین دانش آموزان را به عنوان موارد مهمی که باید در اولویت دستور کار قرار گیرد اشاره کرد.

گفتنی است  مراسم با اجرای برنامه های هنری و اجرای سرود آغاز سال تحصیلی توسط دانش آموزان دبیرستان خدیجه کبری همراه بود و در پایان مراسم توسط مسئولین زنگ آغاز سال تحصیلی به صدا در آمد.

به اشتراک بگذارید :