21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۱:۱۵:۳۱
کد مطلب:  A9oQ2Mzx
همزمان با سراسر کشور :

زنگ بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس در شهرستان بدره نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بدره ، در روز اول مهرماه همگام با سراسر کشور، صدای شور و نشاط دانش آموزان در فضای کلیه مدارس شهرستان بدره پیچید و بار دیگر در شهرستان بدره، جلوه های زیبایی از تلاش و تحرک برای رسیدن به قله آگاهی و دانایی خلق شد. کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز که از چند روز پیش در تب و تاب بازگشایی مدارس به سر می بردند، از اولین ساعات امروز همراه با خانواده های خود، قدم در حیاط زیبای مدرسه نهادند تا با شرکت در جشن آغاز سال تحصیلی جدید، پله های دیگری از دانش و علم را طی کنند. مراسم ویژه آغاز بازگشایی و شروع سال تحصیلی جديد شهرستان بدره که در آموزشگاه شهید رجایی برگزار شد لبریز از جلوه های ناب مهر و مهربانی، نشاط و شادابی و اشتیاق دانش آموزان برای ورود به کلاس های درس بود. آیین نمادین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ ایثار و مقاومت  در شهرستان بدره با حضور روحانیت معزز شهرستان، فرماندار محترم، خانواده معظم شهدا ، مسئولین  ادارات و نهادهای شهرستان و اولیا دانش آموزان آموزشگاه شهید رجایی برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین عبدی مسئول اداره تبلیعات اسلامی در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و ایام سوگورای سرور و سالار شهیدان به تبیین جایگاه والای علم و علم اندوزی در دین مبین اسلام پرداخت، ایشان تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس را نیز تقارنی مبارک دانست که پیام آن پرورش سربازانی آینده ساز برای دفاع از نظام و کشور است و ضمن تسلیت به مناسبت ایام عزاداری محرم، از معلمین عزیز به خاطر تربیت فرزندانی که رهرو ائمه و معصومین باشند تقدیر و تشکر نمودند.

 

حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره نیز در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم گویی به حاضرین در مراسم، بهار علم آموزی را به همه مشتاقان تعلیم و تربیت تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد سال تحصیلی جدید سالی پر از موفقیت، همراه با سلامتی برای دانش آموزان، اولیای گرامی و همه ی دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت باشد

، ایشان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: دفاع مقدس جلوه ای از تمام خوبی ها، جلوه ای از گذشت و ایثار و شهادت و فداکاری و دوران سربلندی ملت ایران است.

مدیر آموزش و پرورش بدره در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت تحت تصدی خود برای آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید پرداخت و اظهار داشت با مجموعه اقدامات انجام گرفته و با همراهی معلمین، دانش آموزان و اولیای محترم آنان سال تحصیلی جدید سالی توأم با نشاط، امید و آرامش برای دانش آموزان شهرستان باشد.

در ادامه این مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به صورت نمادین توسط برادر شهید عباس علی ولیزاده شهید شاخص سال تحصیلی96/97 آموزش و پرورش بدره نواخته شد و دانش آموزان با بدرقه ی مسئولین وارد کلاس درس شدند.

گفتنی است در آغازین روز بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، مراسم جشن به همراه نمایشگاه های دفاع مقدس در همه مدارس شهرستان بدره برپا شده و مسئولین و معاونین حوزه های مختلف آموزشی،پرورشي و پشتیبانی، کارشناسان حوزه های ستادی و ... با حضور در این مراسمات  و تبیین ارزش های دفاع مقدس و اهمیت تعلیم و تربیت ، جلوه خاصی به آغازین روز سال تحصیلی جدید بخشیده اند.

به اشتراک بگذارید :