22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  UI3N6rUR
زنگ نمادین مدارس عشایری در آموزشگاه عشایری سلمان فارسی منطقه جرقویه سفلی نواخته شد

زنگ نمادین بازگشایی مدارس عشایری با حضور معاون آموزش ابتدایی وکارشناس آموزش وپرورش عشایر استان اصفهان در جرقویه سفلی طنین انداز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره  کل آموزش و پرورش استان این مراسم که با حضور جوانی معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ، شریفی کارشناس آموزش وپرورش عشایر استان اصفهان ، حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا دشتی امام جمعه شهر نصرآباد  ، جعفری بخشدار منطقه ، ریاست و معاونین آموزش و پرورش ، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی ، فرماندهان بسیج امام سجاد (ع) و بسیج دانش آموزی ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نصرآباد، رئیس شورای بخش و جمعی از اولیای دانش آموزان برگزار گردید.

 پس از قرائت قران کریم و اجرای سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و قرائت شعری در وصف بازگشایی مدارس توسط یکی از عشایر نصرآباد ، حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا دشتی  ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان عزیز و حضار در جلسه به بخشی از مشکلات مدارس عشایری نصرآباد اشاراتی نمودند و خواستار مرتفع نمودن آنها توسط مسئولین استانی و منطقه ای شدند در ادامه جوانی معاونت محترم آموزش ابتدایی اداره کل نیز ضمن ابلاغ سلام  جناب آقای قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید  و هفته دفاع مقدس و تقارن آن با ماه عزا و ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین «ع»  به ایراد سخن پرداخت وفرازهایی ازپیام مدیرکل محترم را بیان نمود.

سپس ایشان سخن خود را با سه جمله پیرامون عشایر از بیانات امام راحل ، مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور مطرح و متذکر شد که هر کدام از این جملات پیام و معنا و مفهوم خاص خود را دارد .

وی در ادامه گفت : با پیگیری های به عمل آمده استان اصفهان در زمره استان هایی است که دارای دانش آموز عشایری می باشد و بیش از پنج هزار دانش آموز عشایری و133 مدرسه عشایری به ثبت رسیده است.

جوانی ادامه داد : حدود 29 راهبرآموزشی مسئولیت نظارت برنحوه آموزش فرزندان عشایری واستان را برعهده دارند. ایشان کسب رتبه های برتر درجامعه معلمان ودانش آموزان عشایر راحاکی ازهوش وذکاوت آنان دانست.

وی در پایان سخنان خود از آموزگاران محترم خواست که در این ماه فرهنگ ناب جهاد و شهادت ودرس های بی بدیل عاشورا و صحنه های سفید عاشورا که امام حسین «ع» و یاران با وفایش آفریده اند را به بچه ها آموزش دهند . لازم به ذکر است که بعد از اتمام برنامه ضمن حضور در کلاسهای درس آموزشگاه که در کانکس برگزار می شود حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات این گونه کلاسها قرار گرفت .در ادامه ضمن حضور در آموزشگاه عشایری متوسطه دوم دخترانه حضرت معصومه و تبریک بهار تعلیم و تربیت خدمت مدیریت محترم آموزشگاه و همکاران محترمشان  مهر را فرصتی برای شکفتن ، برای شکستن فاصله ها و برقراری جریان تعلیم و تربیت بر شمرد در این جلسه  سرکار خانم عرب صالحی نیز ضمن خیر مقدم به میهمانان عزیز ومسئولین محترم به برخی از مسائل  و مشکلات مدارس عشایری اشاراتی نمود .

سپس ایشان دربرنامه نماز جماعت در مدرسه پروین اعتصامی متوسطه اول نیک آباد حضور یافت ودر آنجا نیز بین دونماز اهداف اعتقادی آموزش وپرورش رابیان نمود وبا اشاره به مهارت های زندگی از دانش آموزان خواست خود را توانمند ساخته ومهارت های لازم برای حضور درجامعه را کسب نمایند.

ضمنا دراین بازدید یک باب فضای آموزشی به نام شهید خندان در روستای پیکان افتتاح گردید.  

به اشتراک بگذارید :