14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۰:۳۶:۰۶
کد مطلب:  SnWmiMzF
وزير آموزش وپرورش در جمع معلمان هنرستان مدرس:
دانش آموزان بايد مهارت زندگي كردن را در مدرسه بياموزند

وزير آموزش وپرورش در جمع معلمان هنرستان مدرس،‌گفت: دانش آموزان بايد مهارت زندگي كردن را در مدرسه بياموزند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، پيش از ظهر امروز سيدمحمدبطحايي در حاشيه آيين بازگشايي مدارس كه با حضور رئيس جمهور برگزار شد، در جمع صميمي معلمان هنرستان دخترانه شهيد مدرس منطقه 5 تهران، با تبريك سال جديد تحصيلي اظهار كرد: بسيار اميدوارم با اهتمامي كه در دولت دوازدهم وجود دارد، بتوانيم بيش از پيش مسائل ومشکلات آموزش وپرورش را حل و فصل كنيم.

وي با اشاره به سخنان رئيس جمهور در آيين بازگشايي مدارس، تصريح كرد: تلاش خواهيم كرد، آموزش ها از حافظه محوري به سمت مهارت آموزي تغيير مسير دهد تا دانش آموزان مهارت زندگي كردن را در مدرسه بياموزند.

بطحايي با يادآوري تأكيد رئيس جمهور برآموزش مهارت ها، خاطرنشان كرد: اميدوارم در دولت دوازدهم بتوانيم بيش از پيش آموزش وپرورش را كاربردي كنيم.

وي ادامه داد: شاهد كسب رتبه هاي خوبي از سوي برخي دانش آموزان در رقابت هاي گوناگون از جمله كنكور هستيم، اما همين دانش آموزان ممكن است در حل مشكلات و سامان دهي زندگي خود چنانكه بايد توانا نباشند.

وزير آموزش وپرورش اظهار كرد: تحول در آموزش وپرورش بايد با سرعت بيشتري انجام شود و بخش فني وحرفه اي و كاردانش بايد با اهميت بيشتري دنبال شود.

به اشتراک بگذارید :