14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۰:۲۳:۰۰
کد مطلب:  NX2AL05N
وزیر آموزش و پرورش:
تمركززدايي و افزايش بهره‌وري در دستور كار آموزش و پرورش خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمركززدايي و افزايش بهره‌وري در دستور كار آموزش و پرورش خواهد بود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، سید محمد بطحایی در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97-96 در هنرستان شهید مدرس منطقه پنج شهر تهران اظهارکرد: مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت همچنان از جایگاه بایسته و واقعی خود فاصله دارد و نهادهای آموزشی همواره منتظر دستورالعمل از نهادهای بالاتر هستند؛ بنابراين مدیریت آموزشی نتوانسته مسیر تصمیم گیری را درست بشناسد و تمرکز شدید اداری و ساختاری در  نظام آموزشی ما هنوز  سیطره خود را حفظ کرده و اين موضوع كاهش بهره‌وری را به دنبال داشته است.

وزیر آموزش و پروش ادامه داد: در دولت دوازدهم اولين گام، اصلاح روش ها و مدیریت نظام آموزشی است که باید برداشته شود و در اين خصوص باید از ظرفیت های جدید و فضای مجازی برای آموزش کاربردی مدیران شایسته مدارس استفاده شود.

وي تحول در آموزش‌های مدرسه‌ای به منظور تطابق با تغییرات سریع و پیچیده امروز را یکی از نیازهای آموزش و پرورش دانست و افزود: آنچه مقام معظم رهبری به دفعات در مناسبت‌ها به عنوان سبک زندگی ایرانی-اسلامی برشمردند و نکاتی که رئیس‌جمهور در زمینه ایجاد و تقویت و آمادگی برای کسب و کار و مهارت ها مورد تاکید قرار داده‌اند، براین ضرورت ها تاکید دارد.

بطحايي خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم با وجود محدودیت اعتبارات تلاش زیادی برای تقویت انگیزه معلمان به کار گرفتیم، اما جامعه فرهنگیان همچنان امیدوار است در دولت دوازدهم گام‌های جدی‌تری برای رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان برداشته شود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با گرامیداشت تقارن آغاز سال تحصیلی و ماه محرم گفت: امروز بیش از 13 میلیون دانش آموز در بیش از 106 هزار مدرسه با دنیایی از امید، سال تحصیلی را آغاز می کنند و آینده ای پرفروغ را برای نظام جمهوری اسلامی نوید می دهند.

به اشتراک بگذارید :