21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۴:۳۸:۰۴
کد مطلب:  ssE79NVV
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام:

رسالت اصلی آموزش و پرورش، تربیت بر اساس آموزه های دینی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، آیین ویژه آغاز سال تحصیلی 97/96 ، بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس  همزمان با سراسر کشور امروز  شنبه  یک مهرماه با  حضور  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،  استاندار ایلام ، دکتر فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی ،مدیران کل دستگاه های  استان و  والدین دانش آموزان در محل  دبیرستان علامه حلی شهر ایلام گزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: در سند بنیادین تحول آموزشی 6 شاخص تربیتی به عنوان محور در نظر گرفته شده که در این سند برخلاف سال های گذشته که تعلیم مهم تر از تربیت بود اما اکنون تربیت دانش آموزان بیشتر از تعلیم و آموزش درسی آنها مد نظر است.

علی بیرانوند افزود: امروزه تربیت نسل نوجوان و نونهال بر اساس آموزه های دینی به ویژه فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر رسالت اصلی آموزش و پرورش است تا جامعه در زمان مدیریت این دانش آموزان دچار مشکل نشود.

وی تاکید کرد: استان ایلام دارای دانش آموزان مستعد و توانمندی در زمینه های علمی، فرهنگی، ورزشی، ادبی، دینی، ... است که البته رشد و تعالی دانش آموزان مستعد و توانمند با همکاری و همراهی دستگاه ها و نهادهای مخلتف و به ویژه والدین بچه ها امکان پذیر است.

اولین روز از سال تحصیلی سال 1396 با حضور 100 هزار دانش آموز و 11 هزار معلم در یک هزار و 300 واحد آموزشی در سراسر استان ایلام آغاز شد.

گفتنی است: در این آئین همزمان زنگ بازگشایی مدارس، زنگ مقاومت به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و زنگ هفته امر به معروف و نهی از منکر به صدا درآمد.

به اشتراک بگذارید :