14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۳:۳۶:۲۷
کد مطلب:  O1erJZ5Z
مشاور وزیر آموزش و پرورش در زنجان:
تعلیم و تربیت مهم‌ترین موضوع هر کشور بعد از امنیت است

مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین گفت: تعلیم و تربیت، مهمترین موضوع هر کشور بعد از امنیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ایسنا،رضا مددی در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت که به مناسبت شروع سال‌تحصیلی در مدرسه خوارزمی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع تعلیم و تربیت بخش‌های مهم جامعه را در با خود همراه می‌کند و نظمی را در جامعه حاکم می‌کند.

وی در رابطه با اهمیت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اهمیت کار آموزش و پرورش مسئله تربیت است که در این مهم، با انسان سروکار دارد و انسان اشرف مخلوقات است و انسان بدون تربیت راه به جایی نمی‌برد، چرا‌که تربیت موضوع مهمی است و همه انسان‌ها تا پایان عمر به تربیت نیاز دارند تا به رشد و شکوفایی برسند.

مددی با بیان اینکه بخش مهمی از تربیت به خانواده بازمی‌گردد، یادآور شد: جامعه به شدت به تربیت نیروی انسانی نیازمند است و همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها به نیروهای انسانی نیازمندند و پایه تربیت این نیروهای انسانی در آموزش و پرورش است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش، یادآور شد: هر جامعه‌ای به آموزش نیاز دارد و کشورهای توسعه‌یافته نیز در تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری بسیاری انجام داده‌اند چرا که همه جوامع به تربیت نیاز دارد و تربیت نیاز اساسی همه انسان‌ها و جامعه است و وقتی گفته می‌شود که آموزش و پرورش بخش مهمی محسوب می‌شود؛ بدان دلیل است که ماموریت آموزش و پرورش تعلیم و تربیت بوده و بعد از امنیت پراهمیت‌ترین موضوع هر کشور است.

رئیس ستاد اجرایی سند تول بنیادین، راه رسیدن به کشور توسعه‌یافته با الگوی اسلامی را، مدارس و آموزش و پرورش دانست و گفت: معلم عنصر اصلی در امر تعلیم و تربیت است و سندی در آموزش و پرورش تدوین شده که باید تا سال 1404 اجرایی شود تا انسان‌هایی با ویژه‌گی‌های خاصی تربیت شود.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مدارس باید 6 نوع تربیت را به دانش‌آموزان یاد دهد که متاسفانه در حال حاضر فقط یک نوع تربیت در مدارس دنبال می‌شود و باید آموزش تربیت‌های اعتقادی، اخلاقی، اقتصادی و حرفه‌ای، تربیت‌بدنی و زیستی و ... در مدارس دنبال شود.

این مسئول ادامه داد: در سال‌تحصیلی امسال 13 میلیون دانش‌آموز وارد مدارس می‌شوند؛ همچنین قریب به 40 میلیون نفر نیز درگیر امر تعلیم و تربیت خواهند بود که 930 هزار نفر آنان را معلمان، 26 میلیون نفر اولیاء و ... را تشکیل می‌دهند؛ همچنین 107 هزار مدرسه در این امر دخیل هستند.

مددی خاطرنشان کرد: با دنبال کردن تربیت زیستی و بدنی باید به دنبال تربیت دانش‌آموزان سالم و چابک با توان بدنی مناسبی هستیم ولی در حال حاضر به واسطه فقر حرکتی بسیاری از توانمندی‌های حرکتی دانش‌آموزان دختر پایین است و نیز 40 درصد دانش‌آموزان مشکل اضافه وزن و چاقی دارند.

به اشتراک بگذارید :