14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۳:۲۰:۱۰
کد مطلب:  artU50br
استاندارزنجان درمراسم نمادین بازگشایی مدارس:
معلمان تاثیر گذارترین افراد درتربیت دانش آموزان هستند

اسداله درویش امیری استاندارزنجان درمراسم نمادین بازگشایی مدارس دردبیرستان خوارزمی ناحیه یک گفت:معلمان تاثیر گذارترین افراد درتربیت دانش آموزان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،اسداله درویش امیری صبح امروز در مراسم نمادین بازگشایی مدارس ونواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان خوارزمی ناحیه یک زنجان، اظهار کرد:تاثیرگذارترین حوزه تربیتی بر روی دانش‏‌آموزان، معلمان هستند و باید قدر آنان را دانست.

وی افزود:در برنامه‌هایی که در روزهای آغازین مهر ماه و سال تحصیلی برگزار می‌شود، اصل دانش‌آموزان هستند و همه برای استقبال از آنان در این برنامه‌ها حضور دارند.

استاندارزنجان ادامه داد: اول مهر ماه روز بازگشایی مدارس است و بیش از چند هزار مدرسه درهای خود را به روی دانش‌آموزان می‌گشایند و چراغ تعلیم و تربیت پس از چند ماه تعطیلی مدارس، روشن شده است و دانش‌آموزان برای کسب علم و دانش به مدارس آمده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر نگاه جامعه و والدین به برنامه‌ریزی آموزش و پرورش و معلمان دوخته شده است و همه منتظر نتایج اقدامات معلمان هستند.

درویش‌امیری با اشاره به بخش‌هایی که در امر تربیت دانش‌آموزان دخیل هستند، خاطرنشان کرد: خانواده، آموزش و پرورش، جامعه و رسانه در امر تربیت دانش‌آموزان دخیل هستند که خانواده تاثیرگذارترین بخش تربیت بوده و معلمان باید قدر رابطه مثبتی که بین آنان و دانش‌آموزان وجود دارد، را بدانند؛ چرا که معلمان پایه‌ و اساس تربیت را در مدارس دارند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، تصریح کرد: در حال حاضر مسئله‌ای که به دغدغه رهبر انقلاب، مسئولان نظام و خانواده‌ها تبدیل شده، موضوع آسیب‌های اجتماعی است که زنگ خطری را برای تک‌تک خانواده‌ها به صدا در آورده و در اشکال مختلفی جوانان و کودکان را هدف قرار داده است.

استاندار زنجان یادآور شد: پایه تربیتی در مدارس باید به قدری محکم شود که فرزندان نسبت به این آسیب‌ها مصون و بی‌اعتنا شود و باید در مدارس علاوه‌بر تدریس کتب درسی، موضوعات تربیتی نیز سرلوحه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه نماینده ولی فقیه در استان زنجان، اظهار کرد:دانش‌آموزان باید با تدبر و دقت به امر تعلیم و تربیت نگاه کنند.

مقام ارشد استان درپایان ابراز داشت:معلمان تاثیر گذارترین افراد درتربیت دانش آموزان هستند و نقش آنان همانند نقش انبیا باارزش و ستودنی است.

به اشتراک بگذارید :