21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۲:۳۲:۲۰
کد مطلب:  yazB8DTN
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزات آموزش و پرورش:
زنگ بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس در دبیرستان علامه حلی شهر ایلام نواخته شد.

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش زنگ بازگشایی مدرسه و آغاز هفته دفاع مقدس در دبیرستان علامه حلی شهر ایلام نواخته شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، آیین ویژه آغاز سال تحصیلی 97/96 ، بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس  همزمان با سراسر کشور امروز  شنبه  یک مهرماه با  حضور  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،  استاندار ایلام ، دکتر فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی ،مدیران کل دستگاه های  استان و  والدین دانش آموزان در محل  دبیرستان علامه حلی شهر ایلام گزار شد.

«مهدی فیض» در این مراسم اظهار کرد: تقارن بازگشایی مدارس با  هفته دفاع مقدس و ماه محرم بسیار حائز اهمیت است و مدارس باید این مناسبت‌ها را به بهترین شکل برای دانش‌آموزان تبیین کنند.

وی بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس شیر زنان و شیر مردان ایلام به‌خوبی دین و وظیفه خود را به‌نظام و انقلاب ادا کردند، افزود: دفاع جانانه و ازخودگذشتگی‌های مردم ایلام در دوران 8 سال دفاع مقدس نشان داد که این مردم  پرورش یافته‌ی مکتب عاشورا هستند.

ایشان تصریح نمود: دانش آموزان باید در کنار درس در برنامه هایی چون تئاتر، سرود، مقاله، کارهای هنری، ... مشارکت داشته باشند و فقط به درس خواندن صرف بسنده نکنند.
فیض افزود: این برنامه ها که بیشتر آنها به صورت گروهی و مشارکتی انجام می پذیرد، علاوه بر اینکه روحیه کار جمعی و مسئولیت پذیری در دانش آموزان را بیشتر می کند در پرورش خلاقیت، نوع آوری، ایده پردازی و افزایش راندمان تحصیل آنها نیز تاثیر شگرف دارد.

 

به اشتراک بگذارید :