14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۱:۲۹:۵۸
کد مطلب:  S8rDFJNs
امام جمعه زنجان در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس زنجان:
دانش‌‏آموزان امانت یک جامعه در دستان معلمان هستند

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس گفت: مدیران و معلمان باید بدانند که بچه‎ها امانت یک جامعه و یک نسل در دست آنها محسوب می‎شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،آیت‎الله خاتمی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت در مدرسه خوارزمی، اظهار کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه محسوب می‎شوند.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‎ترین سرمایه هر کشور، نیروی انسانی آن کشور به شمار می‎رود، تصریح کرد: دانش‎آموزان، مدیران آینده جامعه و گردانندگان چرخ‎های اقتصاد و سیاست خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان اضافه کرد: جوانان و دانش‎آموزان باید بدانند که اگر آینده جامعه را زیبا می‎خواهند باید هم اکنون برای ساختن جامعه زیبا تلاش کنند و به فکر باشند.

خاتمی با تاکید بر اینکه سه گروه برای رشد و تعالی دانش‎آموزان زحمت می‏‌کشند، یادآور شد: نخستین گروه خانواده‎ها هستند که همه توان خود را برای آسایش و آینده فرزندان خود به کار می‎گیرند.

وی با اشاره به اینکه امروز 180 هزار دانش‏آموز در استان زنجان وارد مدارس می‎شوند، ادامه داد: همچنین 15 هزار کادر آموزش و پرورش برای رشد و توان علمی، تربیت اخلاقی و بالندگی دانش‎آموزان فعال هستند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه بزرگ‎ترین هزینه پس از هزینه‎های نظامی در بخش آموزش و پرورش صورت می‎گیرد، ادامه داد: دانش‌‏آموزان باید از این بستر فراهم شده استفاده کنند.

خاتمی با بیان اینکه مدیران و معلمان باید بدانند که بچه‎ها امانت یک جامعه و یک نسل در دست آنها محسوب می‎شوند، افزود: باید برای تربیت آنها تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه مدنیت 8 هزار ساله ایران در تاریخ ثابت شده است، بیان داشت: ایران با داشتن پیشینه فرهنگی غنی، اسلام را با ولایت پذیرفته است.

به اشتراک بگذارید :