14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ ۱۱:۲۲:۴۶
کد مطلب:  ExN2k7f9
مشاور وزیردرمراسم نمادین بازگشایی مدارس در زنجان:
6 نوع تربیت ویژه دانش‎آموزان در سند تحول بنیادین پیش‎بینی شده است

رضا مددی مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش درمراسم بازگشایی نمادین مدارس در دبیرستان خوارزمی ناحیه یک زنجان گفت: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راهی برای آموزش و پرورش تا سال 1404 تدوین شده که بر اساس این سند و نقشه راه، 6 نوع تربیت به دنبال خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،رضا مددی صبح امروز در مراسم نمادین بازگشایی مدارس ونواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان خوارزمی ناحیه یک زنجان، اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید، 13 میلیون دانش‎آموز در سراسر کشور وارد مدارس می‎شوند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در سال تحصیلی جدید 40 میلیون نفر درگیر تعلیم و تربیت خواهند بود، تصریح کرد: 930 هزار معلم و 107 هزار مدرسه در سال تحصیلی جدید فعال هستند.

مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه 25 میلیون نفر از اولیای دانش‎آموزان هم درگیر تعلیم و تربیت آنها خواهند بود، اضافه کرد: مأموریت اصلی آموزش و پرورش تربیت است که موضوع اصلی تربیت هم انسان محسوب می‎شود.

مددی با تاکید بر اینکه انسان بدون تربیت راه به جایی نمی‎برد، یادآور شد: انسان بدون تربیت به رشد، کمال، ترقی و پیشرفت دست پیدا نمی‎کند و در سایه تربیت به همه درجات کمال می‎رسد.

وی با اشاره به اینکه جامعه هم نیازمند تربیت نیروی انسانی است، ادامه داد: پایه و اساس تربیت نیروی هم در آموزش و پرورش گذاشته می‎شود.

مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با بیان اینکه بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان در حوزه تعلیم و تربیت سرمایه‎گذاری کرده‌اند، افزود: همه سازمان‎ها به محصولات آموزش و پرورش نیاز دارند و محصول آموزش و پرورش هم دانش‏‌آموزان هستند.

مددی با اشاره به اینکه اگر می‎خواهیم کشوری پیشرفته با الگوی ایرانی- اسلامی داشته باشیم، راه آن پیشرفت کلاس‎های درسی است، اظهار کرد: همه چیز در مدارس رقم می‎خورد و معلم عنصر اصلی تعلیم و تربیت به شمار می‏‌رود.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راهی برای آموزش و پرورش تا سال 1404 تدوین شده است، تصریح کرد: بر اساس این سند و نقشه راه، 6 نوع تربیت دنبال خواهد شد.

مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در مدارس ما بر یک نوع تربیت تاکید شده است، افزود: تربیت عبادی و اخلاقی، تربیت علمی و آموزشی، تربیت اقتصادی و حرفه‎ای، تربیت زیستی و بدنی، زیباشناسی و تربیت هنری در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد توجه است.

مددی با بیان اینکه بر اساس تربیت اقتصادی، دانش ‏آموز باید دارای مهارت حرفه‎ای باشد، ادامه داد: همچنین باید زمینه‎های هنری دانش‎‏آموزان در مدارس شکوفا شود.

وی اضافه کرد: نباید با پایان سال تحصیلی فقط به کارنامه نمرات دانش‏‌آموز توجه شود، بلکه باید این 6 نوع تربیت مورد تاکید قرار گیرد.

مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با بیان اینکه باید تحولاتی در مدارس ایجاد شود تا به این 6 مأموریت مهم جوابگو باشند، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش برای مدارس نسخه واحدی نمی‌پیچد و هر استان و مدرسه‎ای خود می‎تواند برای اجرای این طرح مهم تصمیم بگیرد.

به اشتراک بگذارید :