18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ ۱۴:۲۷:۱۳
کد مطلب:  Zf3qZOXl
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در جمع مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان:
انجمن های علمی زمینه ساز شکوفایی خلاقیت دانش آموزان سمپاد/ لزوم استفاده از ظرفیت دانش آموزان استعدادهای درخشان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از لزوم تقویت انجمن های علمی برای شکوفایی خلاقیت دانش آموزان سمپاد و ضرورت استفاده از ظرفیت دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جمشید کمایی در نشست مشترکی با مدیران مدارس استعدادهای درخشان در محل پژوهشسرای دانش آموزی غدیر ناحیه 2 اهواز اظهار کرد: با تشکیل انجمن های علمی، فرهنگی و هنری در مدارس استعدادهای درخشان زمینه ی بروز خلاقیت و نوآوری دانش آموزان فراهم شود.

 

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه در بازنگری رویکردهای تعلیم و تربیت با توجه به شرایط زمانی و مکانی، گفت: لازم است که ما در کنار نگرانی هایی که برای آموزش، فضا، تجهیزات و ارتقای شاخص های کمی و کیفی آموزش و پرورش داریم، به صورت جدی به تربیت اخلاقی دانش آموزان توجه کنیم.

 

وی افزود: تربیت اخلاقی باید در مدارس ما به خصوص مدارس استعدادهای درخشان جدی گرفته شود که هم با مبانی دینی و هم هویت فرهنگ ملی ما سازگاری دارد، علاقمندی و عشق ورزی به میهن، نوع دوستی، صداقت و درستکاری، حیا و عفت باید آموزش داده شود تا نیروی انسانی مسئولیت پذیر تربیت شود.

 

 معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: از موارد دیگری که باید نسبت به آن حساسیت جدی وجود داشته باشد بحث عزت نفس و کرامت انسانی است، زیرا کسی که دارای کرامت انسانی باشد به راحتی در کارهایی که مغایر عزت نفس باشد وارد نمی شود.

 

کمایی در ادامه جلسه از مدیران مدارس استعدادهای درخشان خواست، با توجه به ظرفیت های خوب دانش آموزان ورودی به این مدارس، انجمن های علمی، فرهنگی و هنری را تشکیل دهند تا فرصت برای بروز خلاقیت و نوآوری دانش آموزان فراهم شود.

 

گفتنی است؛ در این جلسه از مدیران موفق با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :