16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ ۱۲:۳۸:۱۱
کد مطلب:  wuLGt9UE
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی:
بصیرت افزایی دانش آموزان در مدارس سرلوحه برنامه ها واقدامات مسئولین باشد

حجت الاسلام آل هاشم پیش از ظهر امروز در گردهمایی مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق آذربایجانشرقی در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان تاکید کرد: بصیرت افزایی دانش آموزان در مدارس سرلوحه برنامه ها واقدامات مسئولین بعنوان یکی از اصول اساسی تربیت اسلامی باشد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجانشرقي، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم با بیان اینکه مدرسه بهترین محل برای تربیت صحیح فرزندان می باشد، افزود: تربیت صحیح دانش آموزان تضمین کننده آینده انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه فیزیک مدارس از لحاظ ساخت و نیروی انسانی کارآمد علمی و فرهنگی یکی از لوازم تربیت اسلامی است، تصریح کرد: وظیفه متولیان هر دستگاهی حفظ نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در زیر مجموعه در جهت اداره کرد بهتر امور است.

حجت الاسلام آل هاشم استفاده از نیروی انقلابی و متعهد به نظام اسلامی را در تربیت اسلامی موثر دانست و اظهار داشت:  مقابله با هجمه فرهنگ غرب یکی دیگر از اصول اساسی تربیت اسلامی است که متولیان امر بایستی آن را سرلوحه برنامه ها و اقدامات خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه بصیرت به معنای شناخت لحظه ها و مطلع شدن از دیروز، امروز و فردا است، اذعان داشت: عدم بصیرت، عامل انحراف از مسیر بوده و اگر انسان بصیرت نداشته باشد و ناخواسته و ناخودآگاه به دشمن کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام محمد علی آل هاشم با بیان اینکه بصیرت افزایی دانش آموزان در مدارس سرلوحه برنامه ها واقدامات مسئولین بعنوان یکی از اصول اساسی تربیت اسلامی باشد، یادآور شد: پیچیده ترین تهدید دشمن، تهدید فرهنگی بوده و هدف دشمن از بین بردن فرهنگ غنی  ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی اظهار داشت: حضور جوانان در مساجد سبب تضمین آینده  اسلام و انقلاب و خنثی شدن توطئه های دشمنان کوردل جمهوری اسلامی است.

وی با تاکید براینکه عدم تخریب مدیران سابق آموزش وپرورش مدنظر روسای جدید باشد، اذعان داشت: تقویت نکات قوت مدیران سابق و رفع نقاط ضعف آنها به بهبود روند مسائل آموزشی و پرورشی دستگاه تعلیم وتربیت کمک خواهد کرد.

 حجت الاسلام آل هاشم نرمخویی، ملایمت و پرهیز از بدرفتاری را یکی از ویژگی های معلمان موفق از دیدگاه ائمه معصومین(ع) دانست و اظهار داشت: نگاه یکسان و خودداری از تبعیض یکی از مواردی است که در صورت عدم رعایت آن توسط دبیران، اثر منفی بر روحیه دانش آموزان خواهد گذاشت.

امام جمعه تبریز شناساندن عظمت خداوند عالمیان به دانش آموزان، بردباری و دانش دبیران را یکی دیگر از ویژگی معلمان از دیدگاه ائمه معصومین(ع) بر شمرد و تصریح کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر و آگاهسازی دانش آموزان از اثرات گناه را یکی دیگر از وظایف معلمان دانست.

حجت الاسلام محمد علی آل هاشم عامل بودن معلمان به گفتارشان، تواضع و فروتنی، عدم تحقیر دانش آموزان در کلاس درس و تشویق محصلین در مدارس یکی را از دیگر ویژگی های معلمان موفق بر شمرد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی در پایان خواستار دور نگه داشتن محیط مدارس از مسائل سیاسی و حاشیه ای شد و تاکید کرد: وظیفه کنونی ما پیروی از منویات مقام معظم رهبری، پاسداری از خون شهداء عظیم الشان کشور، شناخت توطئه های دشمنان، اتحاد و حضور همیشگی در صحنه که موجب نا امیدی دشمنان کوردل جمهوری اسلامی می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :