8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ ۱۲:۰۰:۴۴
کد مطلب:  Phe87Tb6
مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در جمع اعضاي شوراي معاونان و مديران كل آموزش وپرورش استان هاي كشور:
استفاده مدارس از روش هاي هنری در امرتدریس با همكاري كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، گفت: استفاده از روش هاي هنری در امر تدريس در مدارس با همكاري كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان صورت مي گيرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر ديروز عليرضا حاجيان زاده در نشست مشترك اعضاي شوراي معاونان و مديران كل آموزش وپرورش استان هاي كشور در اردوگاه شهيد باهنرتهران، اظهاركرد: باتوجه به تأكيدات رهبر معظم انقلاب و هم چنين سياست هاي وزيرآموزش وپرورش، تعامل بين كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان با آموزش وپرورش بسيار ضروري است.

وي افزود: استفاده از شيوه هاي جذاب آموزشي كانون در مدارس مي تواند فرآيند ياددهي – يادگيري را ارتقا بخشد.

حاجيان زاده فضاي نشاط آور در مدارس را از اهداف تعامل آموزش وپرورش با كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان دانست و خاطرنشان كرد: براساس تفاهم نامه هاي صورت گرفته در هر استان يك مدرسه دخترانه و يك مدرسه پسرانه با كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در تعامل خواهند بود و براساس آن معلمان همراه با دانش آموزان در كانون ها حضور مي يابند و با روش قصه گويي و روش هاي هنري ديگر به تدريس مي پردازند.

وي ادامه داد: در برخي موارد نيز مربيان كانون با حضور در مدارس به ارائه الگوهاي هنري تدريس مي پردازند.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: با هدف رفع دغدغه اولیا، توسعه اكران فيلم هاي ويژه كودكان در دستور كار كانون فكري كودكان و نوجوانان قرار دارد و قصد داريم تا پايان سال 96 تعداد سينماهاي اكران كننده فيلم كودك را به يكصد سينما افزايش دهيم.

به اشتراک بگذارید :