16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ ۰۹:۵۴:۰۶
کد مطلب:  zkb76xrE
مدیر کل آموزش وپرورش استان آذربایجانشرقی:
موفقیت مدیران درگرو تشکیل تیم منسجم، هماهنگ و دارای اعتماد متقابل است

پاشایی صبح امروز در گردهمایی مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق آذربایجانشرقی در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان تاکید کرد: موفقیت مدیران درگرو تشکیل تیم منسجم، هماهنگ و دارای اعتماد متقابل به هم است.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجانشرقي، جعفر پاشایی گفت: با انتخاب سید محمد بطحایی بعنوان وزیر آموزش وپرورش فصل جدیدی در دستگاه تعلیم وتربیت در تمام حوزه های مالی، آموزشی و پرورشی و... بوجود خواهد آمد.

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی خاطر نشان ساخت: دولت دوازدهم اقدامات خود را با شعار آزادی، امنیت، عدالت و پیشرفت آغاز کرده است و ما بعنوان زیر مجموعه دولت بایستی در راستای سیاست های آن گام برداریم.

وی اظهار داشت: در طول 4 سال گذشته جهت گیری نظام آموزشی دستگاه تعلیم وتربیت استان با برنامه ریزی های صورت گرفته در مسیر صحیح حرکت کرده و این امر باعث ارتقاء شاخص های آموزشی آذربایجانشرقی در اکثر موارد آموزشی از کنکور و المپیاد گرفته تا میانگین نمرات پایانی خرداد و تعداد پژوهشسرا و...خود را نشان داده است.

پاشایی با بیان اینکه آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در بین 57 دستگاه اجرایی استان برای دومین سال متوالی در شاخص های عمومی و اختصاصی مقام اول را کسب کرده است، افزود: این امر وکسب رتبه دوم نتایج کنکور سراسری سال 96 در کشور و....نشانگر کارنامه درخشان دستگاه تعلیم وتربیت استان در دولت تدبیر وامید است.

وی بر ایجاد اعتماد متقابل بعنوان یک اصل مدیریتی در اداره کرد مجموعه تاکید کرد و ادامه داد: بدون اعتماد هیچ تربیت، فعالیت و برنامه ای صورت نگرفته و به سرانجام مطلوب نخواهد رسید.

پاشایی موفقیت مدیران را درگرو تشکیل تیم منسجم، هماهنگ و دارای اعتماد متقابل به هم دانست وتصریح کرد: اعتماد مثل قلب یک سیستم بوده و یک پدیده حساس و شکننده است.

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت استان صداقت، شایستگی فنی، ثبات وپایداری، وفاداری و تعهد و شفافیت را جزو ویژگی های ابعاد اعتماد ساز برشمرد و بر رعایت آن در مدیریت مجموعه تاکید کرد.

پاشایی در پایان خاطر نشان شد: ترجیح منافع جمعی بر منافع فردی، عادل ومنصف بودن، داشتن احساس و همدردی، پایداری در اعتقادات و موضع گیری ها و محرم اسرار بودن جزو عوامل اعتمادساز در بدنه مجموعه مدیریتی است که رعایت آن سبب موفقیت هر مدیری می شود.

به اشتراک بگذارید :