22 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ۱۳:۳۸:۱۴
کد مطلب:  kEXh3NNE
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش ورئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجانشرقی ؛
بیست و هفتمین تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش با دستگاههای استان منعقد شد

صبح امروز و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجانشرقی 27 امین تفاهم نامه همکاری بین مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت و دیگر دستگاههای آذربایجانشرقی منعقد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی؛ جعفر پاشایی در آئین انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین روبکردهای دولت یازدهم در دستگاه تعلیم و تربیت تعامل و توجه به مشارکت عمومی در اداره کرد این مجموعه بوده است.

وی افزود: در سایه این مشارکت و تعامل امروز ما شاهد انعقاد 27 امین تفاهم نامه همکاری بین بخشی هستیم.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در ادامه اظهار کرد: در نتیجه هماهنگی، یکدلی و  تعامل بین بخشی  امروز افتخارات کم نظیری در حوزه های مختلف علمی و ... از قبیل رتبه های برتر کنکور در استان کسب شده است.

پاشایی با بیان اینکه در سالهای اخیر به سبب تحریمهای ظالمانه شاهد کمبود محسوس منابع بودیم، ادامه داد: مشارکت های مردمی در امور مجموعه چشمگیر بوده است بطوریکه امسال نزدیک 50 پروژه در هفته دولت و 65 طرح در بازگشایی مدارس با مشارکت 80% خیرین احداث و به بهره برداری رسیده است.

جعفر پاشایی تصریح کرد: ظرفیتهای مناسب دو مجموعه بستر مناسبی برای تحقق اهداف است و این مهم زمانی محقق خواهد شد که تفاهم نامه عملیاتی شده و محدود به کاغذ نباشد.

جعفر پاشایی در پایان با اشاره به رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین اظهار کرد: مهارت آموزی در حوزه های مختلف و تقویت رشته های کاربردی و اشتغالزایی در اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین را مورد تاکید قرار دارد.

رئیس دانشکاه جامع علمی کاربردی استان نیز در سخنانی گفت: امروز اغلب دانش آموزان به رشته های نظری گرایش دارند و به نظر می رسد اگر برنامه ای برای ترویج رشته های کاربردی نداشته باشیم در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

فرزان ادامه داد: در دنیا 15 هزار شغل تعریف شده وجود دارد که از این تعداد تنها 3 هزار شغل در ایران رایج است.

وی گفت: برای تامین نیازهای آتی جامعه در حوزه مشاغل کابردی چاره ای جز ترویج این رشته ها نداریم.

در پایان ضمن امضاء و تبادل تفاهم نامه همکاری بین دو دستگاه از سوی مسئولین ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی و اداره کل آموزش و پرورش استان بر همکاری تنگاتنگ و بین بخشی دو مجموعه تاکید شد.

به اشتراک بگذارید :