2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ۱۱:۳۴:۳۱
کد مطلب:  6gsJGtU1
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
شناخت هنجارها و ناهنجاریهای اجتماعی توسط معلم یک ضرورت است

اولین همایش توانمند سازی روانی ،اجتماعی دانش آموزان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، اعضاء شورای معاونین و روسای مناطق21 گانه شهرستان های استان تهران در شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: خشونت در خانواده آموزش را تهدید می کند و باید این مسائل مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ،شناخت هنجارها و ناهنجاریهای اجتماعی توسط معلم یک ضرورت است تاکید کرد: آسیبهای اجتماعی بیشترین هدر رفت سرمایه رادارد ومدیری توانمند است که بتواند هدر رفت سرمایه توسط آسیب های اجتماعی را به حد اقل برساند .

فولادوند با تاکید بر اینکه مبارزه با آسیب های اجتماعی ،یک کار تخصصی است و هرگز با مدیریت سلیقه ای به سر انجام نمی رسد تصریح کرد: برای رسیدن به کنترل آسیب های اجتماعی نیازمند تعامل جامعه ، اولیاء ، و دانش آموزان هستیم و این امر با تکیه بر علوم جدید به سر انجام می رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران یادآورشد: دانش آموز باید عزت نفس ، خوشبینی ، تفکر ، نشاط و امید را سرلوحه ی فعالیت های اجتماعی خود قرار دهد و برگزاری این گونه کارگاهها می تواند سلامت روانی – اجتماعی دانش آموزان را ارتقاء دهد .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: دستاوردهای این جلسات و کارگاه ها باید در رفتار دانش آموزان مشاهده شود و بهبود شاخصهای سلامت روان در دانش آموزان و کارکنان مدارس را به همراه داشته باشد.

گفتنی است، همایش یک روزه ی توانمند سازی روانی و اجتماعی دانش آموزان با حضور مناطق 21 گانه آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید منتظری برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :