16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ ۱۱:۰۱:۳۳
کد مطلب:  gZx49i2i
با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان:
آئین بزرگداشت هفده شهریور روز جهانی مبارزه با بیسوادی در شبستر برگزار شد

با حضور معاون سوادآموزی استان آئین گرامیداشت 17 شهریور « روز جهانی مبارزه با بیسوادی » در شبستر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به شبستر ، معاون سوادآموزی استان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۷ شهریور سالروز جهانی مبارزه با بی سوادی و تشکر از تلاش های مسئولین برای ریشه کنی بی سوادی با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: درصد باسوادی استان در گروه هدف ۹۴.۳ می باشد و نسبت به سال ۹۰ به رشد ۲.۲ درصد با سوادی رسیده ایم.

محمدحسین اشرفی افزود: امسال یونسکو شعار سوادآموزای را "سوادآموزی در دنیای دیجیتال" اعلام کرده و در همین راستا استان اقدام به برگزاری کلاس های آموزش رایانه (ICDL) در بین سوادآموزان دوره انتقال کرده است و امسال در ۱۰ ناحیه و منطقه بیش از ۲۰۰ نفر تحت پوشش این دوره های آموزشی قرار خواهند گرفت.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از مسئولین سوادآموزی شبستر در کسب رتبه های برتر استانی در نهضت سوادآموزی خاطر نشان کرد: منطقه شبستر در آموزشهای سوادآموزی رتبه اول ، در دوره تحکیم رتبه دوم و در دوره انتقال رتبه سوم استان را کسب کرده است که این مسئله حاکی از تلاشهای مسئولین این منطقه در ریشه کنی بیسوادی است.

معاون سوادآموزی استان تصریح کرد: ما علاوه بر تلاش های مجموعه سوادآموزی و آموزش و پرورش نیاز به همت ملی داریم تا هر چه سریع تر بی سوادی را در استان به صفر برسانیم.

اشرفی در پایان سخنان خود سواد را پلکان رشد و ترقی اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی دولتها برشمرد.

گفتنی است در پایان این جلسه از پیشکسوتان نهضت سوادآموزی شهرستان شبستر تجلیل و قدردانی شد.

به اشتراک بگذارید :