22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ ۰۹:۲۷:۵۸
کد مطلب:  qrwtUT2i
باقری در همایش مدیران مدارس آموزش وپرورش منطقه 15 مطرح کرد:
تربیت نسل آینده‌ ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه توجه به آموزش و پرورش

ر ساخت و زیر بنای توسعه کشور نیروی انسانی خلاق است و نیروی انسانی باید در آموزش و پرورش رشد و نمو پیدا کند پس تربیت نسل آینده‌ ساز نظام جمهوری اسلامی در سایه توجه به آموزش و پروش ممکن است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران عباسعلی باقری در همایش مدیران مدارس آموزش وپرورش منطقه اظهار داشت : زیر ساخت و زیر بنای توسعه کشور نیروی انسانی خلاق است و نیروی انسانی باید در آموزش و پرورش رشد و نمو پیدا کند  پس تربیت نسل آینده‌ ساز نظام جمهوری اسلامی در سایه توجه به آموزش و پروش ممکن است .

 مدیرکل آموزش‌ وپرورش شهر تهران به اهمیت نقش نیروی انسانی در توسعه پایدار و همه‌جانبه کشور پرداخت و افزود : درگذشته  کشورهایی که دارای منابع طبیعی فراوان ، زمین کشاورزی حاصلخیز و معادن زیاد و قلمرو گسترده بودند ثروتمند و توانمند تلقی می شدند. اما امروزه و در دنیای کنونی شاخص توسعه بر اساس نیروی انسانی با توان بالای ذهنی و خلاق طبق بندی میشود .

باقری اضافه کرد  : امروز ثروت در هر کشوری نیروی انسانی است، نیروی انسانی که دارای توان ذهنی بالایی است وتوانایی تولید دانش دارد که این انسان توانمند حاصل تربیت است. البته اولین مرحله تربیت انسان در نهاد خانواده است چرا که خانواده به طور طبیعی مهم ترین نقش را در زمینه سازی رشد و شکوفایی استعداد فرزندان بر عهده دارند ، مرحله بعد از خانواده مدرسه قرار دارد و مقطع ابتدایی از همه دوره‌ها مهم‌تر و تأثیرگذارتر است . چراکه در این دوره تربیت هم مؤثرتر و پایدارتر اتفاق می افتد .

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرتهران با تأکید براهمیت نیروی انسانی توانمند درآموزش‌وپرورش گفت: مدیری در آموزش‌وپرورش موفق خواهد بود که ضمن توجه به نیروی انسانی ( مدیر ، مربیان و معلمان ) در جهت ارتقا توانمندی آن‌ها برنامه‌ریزی و تلاش نماید و  در معرض آموزش مستمر بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه توان ذهنی انسانها عامل ثروت در جهان امروز است اینگونه عنوان کرد: خانواده و آموزش و پرورش دو بسترمهم برای سرمایه گذاری این ثروت هستند .

وی ادامه داد :آموزگار در تربیت این سرمایه ها معجزه می کند و تاثیر مادام العمر بر زندگی آنها دارد. همچنین از مدیران خواست که معلمان را ببیند و مورد توجه قرار دهند و کارهای خوب آنها را تایید کنید .

باقری ضمن تاکید بر رسیدگی به معلمان به مدیران توصیه کرد: مراقب شخصیت دانش آموزان باشید که اصلی ترین سرمایه دانش آموزان آسیب نبیند .

وی با اشاره به اهمیت مشارکت در آموزش و پرورش افزود: کارهایی بزرگ و بدنبال آن نظام تعلیم و تربیت با خودمحوری به سرانجام نخواهد رسید بلکه لازم است رویکرد مشارکتی در آموزش وپرورش جایگزین رویکرد فرد محوری شود واگر اگر یک نفر در این فرایند درست و صحیح  تربیت شود ثمرات آن در جامعه بسیار مفید خواهد بود .

 

به اشتراک بگذارید :