22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ ۰۹:۲۴:۱۰
کد مطلب:  lTFUEpAn
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران عنوان نمود: .
نقش بی‌بدیل مربیان در انتقال آموزه‌های تربیتی به دانش آموزان

آیین‌ تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، عترت، نماز و جشنواره‌های امور تربیتی با حضور عبا‌سعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش تهران و جمعی از معاو‌نان پرورشي و فرهنگي در کانون مفتح برگزار شد

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،آیین‌ تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، عترت، نماز و جشنواره‌های امور تربیتی با حضور عبا‌سعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش تهران و جمعی از معاو‌نان پرورشي و فرهنگي در کانون مفتح برگزار شد .

 در این مراسم باقری با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین کارها امر مربیگری است عنوان کرد: هر فردی می‌تواند نقش مربی را در جامعه داشته باشد و حتی در یک خانواده این مسئله برای اولیا و خواهر یا برادر بزرگتر وجود دارد بنابراین این نقش به دلیل تاثیرگذاری از اهمیت بسیاری برخوردار است .

وی افزود: مربیگری را می‌توان یکی از سخت‌ترین کارها در نظر گرفت چرا که این حرفه با انسان‌ها سروکار دارد و هرگونه قصور و خطا در این کار اثرات و عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت .

 مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: مربیان در مدرسه برای دانش‌آموزان باید پذیرفته شده باشند تا امکان اثرپذیر‌ی بر نوجوانان‌ فراهم شود و با این رویکرد آموزه‌‌های تربیتی بهتر به دانش‌آموزان منتقل خواهد شد .

 باقری با اشاره به اینکه معمولا دانش‌آموزان درس معلما‌نی که ارتباط بهتری با آنها داشته اند را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند تصریح کرد: مربیان و معلمان باید ارتباط مثبتی با دانش‌آموزان برقرار کنند تا روند آموزشی هر چه بهتر برای دانش‌آموزان ارائه شود .

وی یادآور شد: مربی در سنین پایین اثر بیشتری بر دانش‌آموز خواهد داشت و همینطور که یادگیری در دوران کودکی بهتر اتفاق می‌افتد امور تربیتی و پرورشی نیز در دوره کودکی از اهمیت بیشتری برخوردار است

به اشتراک بگذارید :