2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ ۰۷:۲۸:۱۳
کد مطلب:  XEqZLiV5
با حضورمعاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش برگزار شد:
چهل و پنجمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا در شیراز

با حضورمعاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، چهل و پنجمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا در شیراز برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس، مهرزاد حمیدی در چهل و پنجمین مجمع عمومی فدراسیون ورزش مدارس آسیا در شیراز گفت:  هم اکنون در ایران 13 میلیون دانش آموز و 107 هزار مدرسه و نزدیک به یک  میلیون همکار فرهنگی در آموزش و پرورش فعال هستند که 33 هزار تن از این همکاران دبیر متخصص تربیت بدنی هستند.

 

وی با تاکید براهمیت تعلیم و تربیت در مدارس کشور افزود: آموزش و پرورش ایران برای پوشش تحصیلی همه دانش آموزان حتی در دورترین نقاط کشور نیز تلاش می کند به نحوی که هم اکنون100 مدرسه 1 نفر و 5 هزار مدرسه زیر 5 نفره فعال است و این تلاش برای ریشه کنی بی سوادی در کشوری با سابقه تمدن درخشان و  بسیار زیاد  همچون جمهوری اسلامی ایران است.

 

حمیدی تاکیدکرد: نگاه ما به تربیت بدنی در آموزش و پرورش نگاه تربیتی است و تربیت بدنی بخش عملی و اجرایی تعلیم و تربیت است، به همین دلیل هرم وزرش کشور ما از یک هرم چهار بخشی تشکیل شده که بخش اساسی و پایه این هرم ورزشی ما تربیت بدنی و ورزش مدارس است.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: در برش بالاتر آن ورزش همگانی، سپس ورزش قهرمانی و در بالاترین قسمت ورزش حرفه ای قرار گرفته است و این نوع تلقی و نگرش نشان از این است که ورزش کشور ما  بر پایه ورش مدارس استوار است.

 

وی گفت: در مدارس درس تربیت بدنی در همه پایه ها به صورت یک واحد درسی وجود دارد و 13 میلیون دانش آموز ایرانی هر سال و هر هفته تربیت بدنی دارند  تا دانش آموزان مهارت لازم را در این زمینه فرا بگیرند.

 

حمیدی همچنین با اشاره به  طراحی المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای در مدارس ایران گفت: این اقدام به عنوان یک  فعالیت فوق برنامه در داخل مدارس راه اندازی شده  و بر همین اساس مسابقات درون کلاسی، بین کلاسی در مدارس راه اندازی شده و اینگونه  توانسته ایم هرم فعالیت های ورزشی را به سمت مدرسه گسیل کرده ایم تا همه اتفاقات مثبت در مدرسه انجام شود.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور  4 و نیم میلیون دانش آموز در  قالب المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در مسابقات درون مدرسه ای گفت: در این فعالیت مدرسه ای مراسم افتتاحیه، اختتامیه، رژه تیم ها و برگزاری مسابقات در طول سال تحصیلی  انجام می شود و اینگونه فضای مدراس تغییر کرده و نشاط و شادابی در مدارس افزایش یافته  است و دانش آموزان آموخته های خود را در درس تربیت بدنی با هم به رقابت می گذارند.

 

وی با بیان اینکه "دو مسیر برای پوشش ورزش قهرمانی و همگانی درکشور  پیش بینی شده "گفت: پوشش ورزش قهرمانی با برگزاری مسابقات برون مدرسه ای، شهرستانی، کشوری و حتی برون مرزی از داخل مدرسه انجام می شود و امروز اطمینان داریم  یک نظام غربالگری و استعدادیابی مطلوبی در کشور ما شکل گرفته است و بر همین اساس ریشه تیم های ملی دانش آموزی ما در مدرسه نهفته است.

 

حمیدی با تاکید بر اینکه" با برگزاری مسابقات سراسری تلاش داریم مدرسه ها  را فعال و گرم نگه داریم"  افزود: راه اندازی کلوپ های درون و برون مدرسه ای یکی دیگر از اقدامات ما برای تربیت قهرمانان ورزشی است و بر همین اساس کسانی که در ورزش مدرسه ای وضعیت مناسبی دارند در این کلوپ ها ثبت نام می شوند وبه همین لحاظ در امتداد فعالیت های درو ن مدرسه ای به فعالیت های ملی و برون مرزی، جهانی و آسیایی اهمیت می دهیم.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با  اعلام آمادگی تشکیلات تربیت بدنی مدارس ایران بر ای همکاری های عمیق تری با این فدراسیون گفت: ما نمایندگاه قاره پهناور آسیا هستیم که شاخص های آن در حال سبقت از سایر قاره ها است و باید به هم کمک کنیم تا سهم بیشتری در تصمیم سازی داشته و جایگاه ورزش مدارس آسیا را در دنیا ارتقاء دهیم.

 

وی با اشاره به جهش های بزرگ اقتصادی آسیا در دنیا گفت: ما می توانیم در راهبری ورزش دانش آموزان جهان و  ورزش جهانی سهم آسیا را ارتقاء دهیم و به نظر من سهم ما باید بیشتر از این باشد.

به اشتراک بگذارید :