27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۳:۱۰:۲۳
کد مطلب:  h7Tx3U4I
گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق و نواحی آذربایجان شرقی در سراب برگزار شد/
علمی: 3 هزار و 200 فرهنگی به عنوان امام جماعت در مدارس استان فعالیت می کنند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: هیچ مدرسه ای در استان وجود ندارد که نماز در آن اقامه نشود که 4 هزار مدرسه نمازخانه مستقل و امام جماعت دارند و 3 هزار و 200 فرهنگی به عنوان امام جماعت در مدرسه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از سراب، طاهر علمی در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی نواحی و مناطق استان در شهرستان سراب ضمن ارایه گزارشی از روند فعالیت های انجام یافته گفت: حوزه های کاری معاونت پرورشی عبارتند از  اداره قرآن ، عترت و نماز، امور تربیتی، امور فرهنگی و هنری و مشاوره تربیتی و تحصیلی.

وی افزود: در حال حاضر 44 دارالقران در سطح استان در حال فعالیت هستند و هزار و 705 دانش آموز در قالب طرح حفظ قرآن جذب این دارالقرآن ها شده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تصریح کرد: از بین دانش آموزان جذب شده در این دارالقران ها بیش از 150 نفر بین 5 تا 30جزء را حفظ کرده اند و 87 نفر نیز به رده های کشوری راه یافته اند.

علمی در ادامه  با بیان این که خواستار رابطه تنگاتنگ حوزه های علمیه با آموزش و پرورش هستیم، گفت: در حوزه  نماز برترین  مقام  را داریم و در حوزه عترت نیز سبک زندگی امامان در مدارس بصورت کتابچه تهیه و توزیع شده است.

وی با بیان این که هیچ مدرسه ای در استان وجود ندارد که نماز در آن اقامه نشود،  ادامه داد: 4 هزار مدرسه نمازخانه مستقل و امام جماعت دارند و 3 هزار و 200 فرهنگی به عنوان امام جماعت در مدرسه هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اضافه کرد: 75 نمازخانه در سطح مدارس استان احداث شده است که 61 نمازخانه افتتاح و به بهره برداری رسیدند و 14 نمازخانه همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسند.
وی کسب مقام اول در برنامه اوقات فراغت و اجرای موفق هدایت تحصیلی را یادآور شد و گفت: معاونین پرورشی باید معدن صبر و  اخلاق نیکو باشند و در کارهایشان با برنامه حرکت کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نقش مهم معاون و مربی پرورشی در تربیت دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد:  تربیت یعنی تعامل با دیگران  و در تربیت چهار ارتباط باید باشد ارتباط با خدا ،ارتباط با طبیعت،ارتباط با دیگران و ارتباط با خود.

معاونت پرورشی از یادگارهای ارزشمند شهیدان رجایی و باهنر

حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی نواحی و مناطق استان در شهرستان سراب، معاونت پرورشی را از یادگارهای ارزشمند شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش مادر تمام وزارت خانه ها و یکی از نهادهای ارزشمند و تاثیرگذار است.

وی با اشاره به دهه امامت و ولایت ادامه داد: اهمیت غدیر به اندازه ای است که خداوند در قرآن می فرماید که پیامبر اکرم(ص) نیز با معرفی امیر المومنین علی (ع) به عنوان جانشین بلافصل خود بر رسالت ماندگار خویش خاتمیت بخشیده است و این واقعه را به عنوان اتمام نعمت الهی بر بندگان معرفی می کند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی اضافه کرد: در آموزش و پرورش نباید به حاشیه ها توجه شود و اصلاح طلبان و اصولگرایان باید همگی دست به دست هم دهند تا پیشرفت انجام گیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :