19 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۹:۵۳:۳۸
کد مطلب:  Qe6VBmms
برای اولین بار در کشور;
جام قهرمانی "بشردوستانه" طرح دادرس ازآن دانش آموزان آذربایجان شرقی شد

تیم دادرس فرزانگان ناحیه 3 تبریز دوره اول متوسطه، جام قهرمانی "بشردوستی" نخستین دوره در طرح ملی دادرس کشور را کسب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، تیم دادرس فرزانگان ناحیه 3 تبریز دوره اول متوسطه در مسابقات کشوری دادرس، "جام بشردوستی" نخستین دوره را پس از جمع بندی امتیازات فرم‌های کادر اجرایی و کمیته داوران از آن خود کردند.

با توجه به ارزشیابی بر مبنای دستورالعمل جام بشردوستی با محوریت اخلاق، نظم، دوستی، مهربانی، همکاری و نوع دوستی تیم آذربایجان شرقی برای اولین بار در کشور جام بشردوستی نخستین دوره از المپیاد کشوری دادرس را به خود اختصاص داد.

گفتنی است، این تیم 14 نفری با مربی گری آذر عبدالاسلامی و سرپرستی رعنا علیون به مسابقات کشوری در اردوگاه مهر بندر انزلی اعزام شده بودند که توانستند مدال طلای تیمی در رشته احیاء قلبی ریوی و سه مدال نقره  در رشته های کنترل علائم حیاتی ، آزمون علمی و اسکان اظطراری را نیز کسب کنند.

این گزارش می افزاید، مرحله استانی پنجمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده برای روزهای سخت) 21 و 22 تیر ماه در اردوگاه الغدیر تبریز برگزار شده بود که در این المپیاد 24 تیم  از مدارس متوسطه دوره اول سراسر استان، به مدت 2 روز در رشته های امداد و کمکهای اولیه، اسکان اضطراری، حمل مصدوم، اطفاء حریق، مانور پناهگیری و تخلیه اضطراری در دو گروه پسران و دختران با هم رقابت کردند و مقام نخست در هر گروه به مرحله کشوری راه یافت. 

همچینین یادآور می شود، در بین گروه دختران نیز تیم دادرس آموزشگاه متوسطه دوره اول  دخترانه فرزانگان ناحیه 3موفق به کسب رتبه اول گردیده و به مرحله کشوری راه پیدا کرد و تیم دادرس پسران از آموزشگاه علی بن ابیطالب (ع) ناحیه 4تبریز 16 شهریور بعنوان نماینده استان به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

لازم به توضیح است:  طرح ملی دادرس طرحی برای ترویج فرهنگ خود امدادی در مدارس و آماده کردن دانش آموزان در شرایط سخت است که در مدارس متوسطه دوره اول برگزار می شود. و دانش آموزان هر تیم پس از طی آموزش های لازم تحت نظر سازمان هلال احمر ، در مسابقات دوره ای شرکت می کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید :