16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۲:۰۵:۳۳
کد مطلب:  yy1oHxRV
در جلسه هم اندیشی راهکارهای توسعه ورزش دانش آموزی در مدارس استان؛
صادقی: آموزش وپرورش زیر بنای توسعه ورزش در ابعاد همگانی وقهرمانی است

صادقی پیش از ظهر امروز درجلسه هم اندیشی راهکارهای توسعه ورزش دانش آموزی در مدارس استان گفت: آموزش وپرورش زیر بنای توسعه ورزش کشور در ابعاد همگانی وقهرمانی محسوب می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ رسول صادقی هدف از برگزاری این جلسه را کمک به فعال و پویاتر نمودن ورزش دانش آموزان در مدارس استان از طریق ارئه راه حلها ، طرحها و برنامه ها جدید دانست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی فعال کردن انجمن علمی معلمان تربیت بدنی و هئیت ورزشی استان را یکی از اقدامات جدید مجموعه دانست وافزود: دبیرخانه درس تربیت سومین تشکلی که بوجود آمده تا تحولات این درس را در مدارس پایش کند.

صادقی در ادامه خاطر نشان شد: عمومی کردن و توسعه ورزش همگانی در بین تمام دانش آموزان مدارس دخترانه استان یکی از اولویت های اصلی مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه براساس ارزیابی های بعمل آمده نزدیک 45 درصد دانش آموزان دختر مدارس استان فعالیت بدنی چندانی ندارند، اظهار داشت: ایجاد انگیزه و توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در مدارس دخترانه یکی از اولوبت های مجموعه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تغذیه ناسالم و کم تحرکی، آپارتمان نشینی و..عوامل اصلی در چاقی دانش آموزان دانست و اذعان داشت: کاهش وزن و چاقی در بین دانش آموزان دختر با برنامه های طراحی شده در دستور کار مجموعه قرار دارد.

شایان ذکر است که پیش از ظهر امروز جلسه هم اندیشی راهکارهای توسعه ورزش دانش آموزی در مدارس استان با اولویت ورزش در مدارس دخترانه در سالن اجلاس تالار معلم برگزار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :