21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۵:۵۰:۲۳
کد مطلب:  6CaemSM7
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران دردومین نشست تشکلهای فرهنگیان گفت:
تلاش می کنیم در سال تحصیلی آینده کیفیت تعلم و تربیت در مدرسه را ارتقا دهیم

دومین جلسه تشکلهای فرهنگیان روزسه شنبه 7 شهریورماه 96 با حضور نمایندگانی از تشکل ها فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران , دومین جلسه تشکلهای فرهنگیان روزسه شنبه 7 شهریورماه 96 با حضور نمایندگانی از تشکل ها فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزارشد.

در ابتدای این جلسه قاسمی مشاور مدیرکل در امور تشکل ها اظهارداشت:تعامل با تشکل ها در امور کارشناسی و تصمیم سازی از جمله راهبردهای این اداره کل در این حوزه است .

وی افزود : بنا داریم با جلسات منظم ، نمایندگان تشکل ها را از روند فعالیت ها و برنامه ها مطلع نماییم  و با کسب نظرات و پیشنهادات آنان از این ظرفیت و توان در جهت هم افزایی ماموریت های اموزش و پرورش تهران بهره مند شویم .

مشاور مدیرکل در امور تشکل ها  با بیان این موضوع که دستور این جلسه موضوع بازگشایی مدارس است تصریح کرد: انتظار داریم همکاران در جلسات سازمانی خود مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را با محوریت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بررسی و نقد کارشناسانه نمایند تا در نهایت به بهبود فرایند تعلیم و تربیت کمک شود .

در ادامه باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: در تهران 3900 مدرسه وجود دارد که 2400 مدرسه دولتی و 1500 مدرسه غیر دولتی می باشند که مدیران مدارس درصدد آماده سازی برای بازگشایی و استقبال از دانش آموزان هستند .

مهندس باقری افزود: برای بازگشایی مدارس  با دومسئله تامین نیروی انسانی اعم از معلم و مربی و کادر اجرایی و فراهم نمودن فضای مناسب و امکانات لازم برای حضور دانش آموزان مواجه هستیم .و با توجه به این که افزایش دانش آموز را خواهیم داشت ، تلاش می کنیم در سال تحصیلی آینده کیفیت تعلیم و تربیت در مدرسه را ارتقا دهیم که این مهم با تکریم و ارتقا جایگاه و منزلت نیروی انسانی و تقویت آنان و تلاش در جهت رفع مشکلات با برنامه ریزی های انجام شده تحقق پیدا خواهد نمود.

وی همکاری و تعامل تشکل ها را در ارائه پیشنهاد ها و نقد برنامه مهم دانست و از آنان خواست  تا در جلسات داخلی خود موضوعات و مسائل آموزش و پرورش را بررسی و اعلام نظر نمایند .

در ادامه نمایندگان تشکل ها به طرح دیدگاه هاونظرات خود در خصوص بازگشایی مدارس پرداختند . همچنین مقرر شد تا با فراهم نمودن بسترهای لازم برای بحث و بررسی مسائل اصلی آموزش و پرورش ، محورهایی که مورد توافق آموزش و پرورش تهران و تشکل های فرهنگی است دراین جلسات هدفمند مطرح وجلسات  استمرارداشته باشد .

گفتنی است نمایندگان سازمان معلمان ایران ، انجمن اسلامی معلمان  ، کانون صنفی معلمان ، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ، شاخه فرهنگیان حزب کارگزاران و شاخه فرهنگیان حزب مردم سالاری دراین نشست حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :