16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۲:۱۹:۵۵
کد مطلب:  zqzMon6r
فرماندار تبریز:
هم افزایی و تلاش های مدبرانه در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی موج آفرین بوده است

فرماندار تبریز در آیین افتتاحیه پروژه های عمرانی، آموزشی و پرورشی دستگاه تعلیم و تربیت استان تاکید کرد: همکاری، هم افزایی و تلاش های مدبرانه در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی موج آفرین بوده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در مراسم افتتاحیه پروژه های هفته ی دولت آموزش و پرورش استان گفت: در تمدن اسلامی اولین مدرسه و مرکز حکومت مسجد بود و کارهای اسلامی از این مکان شروع شد  اما به مرور زمان لازم شد در کنار هر مسجد مدرسه ای ساخته شود و به عبارت دیگر مدارس در مسیر اهداف مسجد شکل گرفتند.

فرماندار تبریز تصریح نمود: در جمهوری اسلامی ایران، فعالیت های مدارس اکثرا در جهت اهداف والای اعتقادی و دینی است که به آنها باور داریم و عشق می ورزیم.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت فرزندان کشور از دیگر رسالت های مدارس است، افزود:  حتی سطح معلومات و دانش علمی دانش آموزان ایران بالاتر از کشورهای توسعه یافته است البته این به معنای نادیده گرفتن مشکلات فضاهای آموزشی کشور نیست.

شهرتی فر خاطرنشان شد:یکی از مشکلات که در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته اصلاح فضاهای آموزشی است و باید در این راستا از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر کنیم.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم مشکلات اساسی کشور برطرف شود باید به آموزش و پرورش توجه کنیم چرا که آموزش و پرورش در کنار کادر فرهیخته و فرهنگیان دلسوز و  نقش آموزش و پرورش در توسعه کشور ضرورت ایجاد فضاها و زیرساخت های لازم را دارد.

فرماندار تبریز با اشاره به ارتقاء سطح آموزش و پرورش از رتبه 15 به دوم و افزایش 1.5 درصدی رتبه کنکور، گفت: همه این موفقیت ها مدیون همکاری ها و هم افزایی ها و تلاش های مدبرانه مدیرکل محترم و همکارانشان است.

وی با تاکید بر وجود گسل فعال و خطرناک در شهر تبریز توجه به وضعیت مدارسی که نیاز به بازسازی و نوسازی و مقاوم سازی دارند را ضروری دانسته و گفت:  چرا که هرگونه سهل انگاری و تاخیر در توجه به فضاهای آموزشی باعث خواهد شد تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه شرمنده مردم و خداوند باشیم.

شهرتی فر ابراز کرد: در دوره دوم دولت و تدبیر که با رای قاطع مردم ایران انتخاب شد امیدواریم مشکلات اساسی کشور اعم از مشکلات اقتصادی و نیازهای عمومی جامعه برطرف شود و در انتهای دوره دوم دولت تدبیر و امید گزارشات رضایت بخشی را به مردم و مقام معظم رهبری تقدیم کنیم.

به اشتراک بگذارید :