16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۱:۱۰:۴۸
کد مطلب:  MKmOmfsO
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:
افزایش 40درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز استان در دولت تدبیر و امید

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه بیش از 50 پروژه عمرانی، آموزشی، رفاهی و پرورشی هفته دولت استان از افزایش 40 درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی، آموزشی، پرورشی و رفاهی دستگاه تعلیم و تربیت استان در آموزشگاه شیخ صدوق ناحیه یک تبریز با حضور معاون عمرانی وزیر، گفت:با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان در هفته دولت امسال 17 باب مدرسه با 82 کلاس درسی، 6 باب نمازخانه ی مدرسه ای، دو فضای ورزشی با هزینه ی 12.5 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت بعنوان فصل مشترک دولت و ملت بشمار می آید، تصریح نمود: این مجموعه به طور مستقیم با بیش از 40 میلیون نفر در ارتباط است.

وی افزود: توسعه مشارکت عمومی در اموزش و پرورش و جلب خیرین از ابتدای دولت تدبیر و امید با توصیه های مسئولین آغاز شده و با توجه به تحریم ها و برخی محدودیت های اعتباری حضور خیرین ضروری بود.

پاشایی ضمن خاطرنشان ساختن حمایت بی دریغ امام جمعه تبریز، استاندار و نمایندگان مجلس از حوزه ی اموزش و پرورش استان، تاکید کرد: در 4 سال گذشته با برگزاری جشنواره خیرین در سراسر استان با جذب خیرین توانستیم در 24 ناحیه و منطقه مجمع خیرین مدرسه ساز را شکل دهیم.

این مقام مسئول دستاوردهای این مجامع خیرین را بازسازی دبیرستان ماندگار طالقانی، تاسیس مرکز بیماران صعب العلاج فرهنگی، بازسازی تالار معلم تبریز، ساخت باشگاه فرهنگیان استان عنوان نمود.

وی افزود: در سال های اخیر نزدیک به 100 جشنواره خیرین برگزار شده که مشارکت خیرین بیش از 40 درصد افزایش داشته است.

پاشایی یادآور شد: امسال دومین سالی است که آموزش و پرورش استان همزمان با هفته ی دولت بیش از 50 طرح آموزشی، پرورشی و رفاهی را مورد افتتاح قرار می دهد.

گفتنی است، در این آیین از فعالین و خیرین نیک اندیش مدرساز استان توسط مسئولین کشوری و استانی تجلیل شد.

همچنین در این آیین،  پروژه 12 کلاسه شیخ صدوق ناحیه یک تبریز نیز به طور رسمی افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید :