4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۰:۰۶:۰۳
کد مطلب:  MeM5XqKi
مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی خبر داد:
تعهد 234 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز استان در دولت تدبیر و امید

پاشایی شب گذشته در نشست مشترک معاون وزیر و رئیس سازمان نوساری، تجهیز وتوسعه مدارس کشور با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجانشرقی، از تعهد 234 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ جعفرپاشایی گفت: محور فعالیت های استان در چهارسال گذشته جلب مشارکت های خیرین مدرسه ساز در حوزه مدرسه سازی بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: در سایه توجه خیرین و تلاش مجموعه ی آموزش و پرورش استان در طول 4 سال اخیر در دولت تدبیر و امید شاهد تعهد 234 میلیارد تومان خیرین در امر خطیر مدرسه سازی بوده ایم.

وی با بیان اینکه در مقایسه با چندین سال اخیر شاهد افزایش 90 درصدی مشارکت خیرین بوده ایم، تصریح کرد: با آماری که در دست هست در طول 18 سال اخیر این مشارکت ها و تعهدات در 3 سال گذشته بیش از 40 درصد بوده است.

پاشایی در ادامه خاطر نشان شد: با وجود تحریم ها و کمبود بودجه در دولت تدبیر و امید قدم های مثبتی توسط مجمع خیرین استانی برداشته شده به طوری که 3 برابر دولت در امر مدرسه سازی و تامین نیازها کمک رسانی شده است.

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت آذربایجانشرقی یادآور شد: قبل از استقرار دولت تدبیر و امید تنها ۴ مجمع در آذربایجان شرقی فعالیت داشت اما در حال حاضر این تعداد به ۲۴ مجمع افزایش یافته است.

پاشایی میزان اعتماد و همدلی در دولت یازدهم را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: در سال گذشته نیز خیرین 75 میلیارد تومان در جشنواره خیرین مدرسه ساز متعهد شدند و می توان گفت تحول دنیا در گرو اقدامات خیرین نیک اندیش است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: در حال حاضر در استان 50 پروژه ی نیمه تمام داریم که نیاز به بازسازی دارند و در این میان 6 هزار و 500 کلاس درس نیمه مستحکم، 7 هزار کلاس درس نیاز به بازسازی دارند که امیدواریم با کمک خیرین این نواقصات رفع شود.

پاشایی در پایان خاطر نشان ساخت: خوشبختانه بخش بسیار مهمی از مشکلات موجود در فضاهای آموزشی استان در سایه خدمت، اعتماد مشارکت خیرین نیک اندیش برطرف شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :