20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۹:۳۱:۲۸
کد مطلب:  cveuEgxT
وزير آموزش و پرورش در شوراي اداري خراسان شمالي:
برون سپاري و تمركززدايي از سياست هاي آموزش وپرورش دولت دوازدهم است

وزير آموزش و پرورش در جلسه شوراي اداري خراسان شمالي، با تاكيد برمهارت آموزي دانش آموزان در مدارس كشور، برون سپاري و تمركززدايي را، از سياست هاي آموزش وپرورش دولت دوازدهم دانست.

 به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خراسان شمالي، عصر امروز سيد محمد بطحايي وزير آموزش‌وپرورش در جلسه شوراي اداري استان خراسان شمالي گفت: اقدامات قواي سه‌گانه با نگاهي روشن به بودجه آتي و منابع اعتباري بايد صورت گيرد.

 

وي با اشاره به لزوم تغيير ساختار و بازنگري در رويه اداري  گفت: منابع امروز كشور صرف هزينه‌هاي جاري مي‌شود و براي طرح‌هاي عمراني چندان هزينه‌اي باقي نمي ماند.

 

وزير آموزش و پرورش با انتقاد به نحوه فعاليت سيستم‌هاي اداري و با اشاره به بيانات رهبري گفت: علي‌رغم تأكيدات مقام معظم رهبري، سيستم اداري تمركزگرا است ، به همين دليل بهره‌وري‌  به ‌شدت كاهش‌يافته است، البته  در موارد غير حاكميتي راهكاري به‌جز كاهش تصدي‌گري نداريم كه در اين بين مردم بايد بيشترين سهم را در امور داشته باشند.

 

بطحايي، برون‌سپاري خدمات و كاهش تمركز را از سياست‌هاي در دستور كار دولت دوازدهم عنوان كرد و موضوع اشتغال را امري مهم دانست و گفت: آموزش‌وپرورش نقش بسيار مهمي در توسعه كشور ايفا مي كند.

 

بطحايي بر بررسي برنامه‌هاي درسي دانش آموزان درجهت پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي تاكيد و تصريح كرد: آينده جوامع از طريق مدارس و دانش آموزان پيش‌بيني مي‌شود و بهترين آموزش‌ها بايد در مدرسه انجام گيرد.

 

عضو كابينه تدبير و اميد افزود: در مسير توسعه آموزش‌وپرورش اين موضوع بايد بررسي شود كه محتوا و متن پيش‌بيني‌شده در مدارس چه كمكي به پيشرفت كشور و فعاليت كارگزاران نظام مي‌كند.

 

وي با انتقاد به سطح پايين ميزان آموزش‌هاي مهارتي در مدارس كشور گفت: دانش‌آموز امروزي فارغ‌التحصيل مي‌شود اما با كمترين سطح مؤلفه‌هاي مهارتي زندگي آشنايي ندارد.

 

بطحايي متذكر شد: در شرايط فعلي، فرزندان ما بايد راه مقابله با هجمه‌هاي سنگين فرهنگي و محافظت از خود در مقابل آن ها را فرا گيرند.

 

وزير آموزش‌وپرورش ادامه داد: مدرسه كانون اصلي تربيت است و تمامي مسئولان و مديران ذي‌ربط بايد در خدمت مدرسه باشند نه حاكم بر آن.

به اشتراک بگذارید :