4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۷:۴۷:۲۳
کد مطلب:  7EQTZTsZ
با حضور مسئولان منطقه برگزار شد؛
همایش تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری 96 شهرستان بناب

با حضور مسئولان منطقه، همایش تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری 96 شهرستان بناب برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب؛ ضیاءالله اعزازی در جمع دانش‌آموزان رتبه برتر شهرستان بناب با اشاره بر وجود مشکلات اساسی در نظام آموزش و پرورش کشور، اظهار کرد: تا زمانی که مشکلات دستگاه تعلیم وتربیت را در کشور حل نکرده‌ایم، موفقیت کافی در امورات کسب نخواهیم بود.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی وضعیت کنونی جامعه را به دور از شان نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: در شان انقلاب اسلامی نیست که فقیر روزبه‌روز فقیرتر و غنی روزبه‌روز غنی‌تر شود.

اعزازی خاطر نشان ساخت: در مدیریت آموزش و پرورش کشور غفلت کرده‌ایم باید در این عرصه تلاش‌هایمان را افزایش داده و خودمان، آموزش و پرورش، ساختمان‌ها و کیفیت آموزش را تکمیل و بهبود بخشیم.

وی با اشاره بر وجود توانایی‌های علمی زیادی در سطح شهرستان بناب، تصریح کرد: استعداد زیادی در این شهر نهفته است که ما باید کاری کنیم تمام استعدادهایمان شکوفا شود.

اعزازی تلاش‌های صورت گرفته برای نتایج مطلوب را بی نظیر خواندو عنوان کرد: رتبه‌های برتر کنکور 96 نتیجه تلاش خود دانش آموزان، دبیران، پدر و مادران این جوانان است وگرنه ما دِین خود را ادا نکرده‌ایم.

ولی ا... فرج الهی در ادامه افزود: در گذشته قدرت کشورها به ارتش و امکانات نظامی داشته باشد ولی امروز فناوری نو و به‌روز بزرگترین قدرت برای هر کشوری است.

فرماندار شهرستان بناب افزود: عامل اصلی موفقیت دانش‌آموختگان بناب، پشتکار و استعداد خود دانش آموزان است و عامل دوم حمایت پدر و مادران و عامل سوم تلاش دبیران زحمتکش این شهرستان است.

نماینده عاللی دولت با اشاره به وضعیت خوب رتبه‌های برتر این شهرستان، تصریح کرد: اکنون 27 نفر از کسانی که در آزمون سراسری 96 شرکت کرده بودند در شهرستان بناب واجد شرایط قبولی در رشته پزشکی هستند.

فرج الهی از افزایش 47 درصدی تعداد رتبه‌های برتر کنکور 96 در شهرستان بناب خبر داد و گفت: در آزمون سراسری 96 نسبت به سال 95 تعداد رتبه‌های برتر شهرستان بناب به صورت چشمگیری افزایش داشته است.

 اسدزاده مدیر آموزش و پرورش بناب توجه و رسیدگی به دانش آموزان بی بضاعت را یکی از برنامه های اصلی آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: سال تحصیلی گذشته با کمک خیرین شهرستان تعداد زیادی از دانش آموزان بی بضاعت را با فراهم کردن لوازم تحصیل، خدمات پزشکی و غیره حمایت کردیم تا هیچ دانش آموزی در بناب بخاطره مشکل مالی از درس و تحصیل عقب نماند.

 

 

به اشتراک بگذارید :