24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۱۷:۴۶
کد مطلب:  c11iwyeL
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
سخت‌کوشی بدون برنامه به موفقیت نمی‌انجامد

سخت‌کوشی بدون برنامه به موفقیت نمی‌انجامد معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری سال 96 شهر تهران اظهار داشت: تعداد قابل توجه رتبه‌های تک رقمی در شهر تهران نشان دهنده تلاش و برنامه‌ریزی موفق اداره آموزش و پرورش شهر تهران است .

وی افزود: مسئولیت پذیری و سخت کوشی دانش‌آموزان در کنار آرامشی که در خانه برای آنها فراهم شده است در این موفقیت مؤثر است .

زرافشان اضافه کرد: زمانی در مدرسه، مشاور تحصیلی بودم و مشاهده می‌کردم در بین دانش‌آموزان، کسانی که با برنامه حرکت می‌کردند، توفیق بیشتری داشتند و تلاش و سخت‌کوشی بدون برنامه‌ریزی مؤثر نخواهد بود .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند رتبه‌های برتر کنکور، تفریح و ورزش را از برنامه خود حذف می‌کنند، ادامه داد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که این دانش آموزان در برنامه شخصی خود همه جنبه‌ها را لحاظ کرده‌اند .

وی خطاب به نفرات برتر کنکور شهر تهران بیان کرد: وارد مرحله جدیدی از زندگی اجتماعی می‌شوید و تغییر نقشی در زندگی اتفاق می‌افتد و مسئولیت مضاعف و بار سنگین تری بر دوش شما قرار می‌گیرد و آن وظیفه دفاع و حمایت از مام وطن است و باید برای سربلندی ایران اسلامی بیش از گذشته تلاش کنید .

زرافشان عنوان کرد: این رتبه‌ها حاوی پیامی برای مسئولان است و اینکه در آینده باید به دنبال نام شما بگردیم تا درخشش شما را در آسمان علم و توسعه کشور مشاهده کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه روحیه خدمتگزاری دکتر حسابی باعث باقی ماندن نام او در تاریخ شد، خاطر نشان کرد: نام نیک زمانی به جا می ماند که افراد به دنبال خدمتگزاری به کشور باشند .

وی ادامه داد: نقشه توسعه جاد‌ه‌های کشور زمانی توسط دکتر حسابی با دوراندیشی وی ترسیم شد .

زرافشان با بیان اینکه موفقیت و تلاش برای توسعه کشور به آسانی به دست نمی‌آید، گفت: ناملایمات و سختی‌های راه بخشی از راه است .

وی ادامه داد: شکل‌گیری سرمایه در کشور سابقاً تنها به مبادلات پولي و اقتصادي ختم می‌شد ولی اکنون دامنه گسترده ای پیدا کرده و عامل تحول هر کشوری منابع انسانی آن هستند .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: منابع انسانی ارزش آفرین عامل توسعه کشور هستند و ارزش افزوده ایجاد می‌کنند و سایر منابع را هم نیروی انسانی ارزش آفرین تبدیل به سرمایه می‌کند .

وی اضافه کرد: چشم کشور به جوانان خلاق است تا فردای ایران را سربلندتر از امروز ترسیم کنند

به اشتراک بگذارید :