28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۱۳:۳۷
کد مطلب:  qzPN88UJ
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش استاندارد مهارت ها در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است

نشست تخصصی روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن همایش آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت و به ویژه دو مدیر توانمند و ایثارگر آموزش و پرورش ، شهیدان رجایی و باهنر گفت: آموزش در دنیا سالهاست که به سمت مهارت محور حرکت کرده است و ممالک شرق نیز امروز با حرکتی کندتر در حال عبور از آموزش محفوظات محور به سمت آموزش مهارت محور می باشند.

فولادوند با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال ،اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری ، تاکید کرد: آموزش و پرورش در این راستا گام های ارزنده ای برداشته است که نتایج میان مدت و بلند مدت آن قابل بررسی است.

وی توسعه مشارکت ها را از دیگر اهداف اصلی آموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش با این حجم از دانش آموز و وسعت و گستردگی به تنهایی قادر نیست که از این مسئولیت خطیر موفق بیرون آید و نیازمند شرکایی در خارج از بدنه خود می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: توسعه رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش می تواند دانش آموز را پس از اخذ دیپلم مستقیما وارد بازار کار نماید و این خود یکی از اهداف مهم اشتغالزایی در آموزش و پرورش است.

فولادوند، تصریح کرد: همکاری آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای در راستای برون سپاری آموزش مهارت های استاندارد، می تواند نقش کلیدی در رسیدن به اهداف مشترک هر دو سازمان ایفا نماید.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با توجه به رشد شدید جمعیتی در نشکیل کلاس های عملی و مهارتی با مشکلات و کمبودهایی روبروست که می توان با همکاری صمیمانه اداره کل فنی و حرفه ای استان تهران مرتفع ساخت.

 

 

به اشتراک بگذارید :