2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۰۷:۵۵
کد مطلب:  HA4G1HT8
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش و پرورش باید در کارآفرینی نقشی ارزنده ایفا کند

نشست تخصصی روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن همایش آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این باره گفت: شهرستان های استان تهران با توجه به شرایط مهاجرپذیر بودن و افزایش بیش از 250 هزار دانش آموز در سال با چالش هایی روبروست که هم می تواند تبدیل به فرصت و هم تبدیل به تهدید شود.

شفیع پور با اشاره به تحصیل قریب به  100 هزار دانش آموز اتباع خارجی در این استان، تاکید کرد: شهرستان های استان تهران در سطح آموزش ، بهداشت و کاهش آسیب های اجتماعی، نیازمند همکاری سایر ارگان هاست تا بتواند به امنیت و توسعه پایدار دست یابد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با تاکید بر اینکه در گذشته رسالت آموزش و پرورش باسواد کردن بیسوادان در جامعه بود تصریح کرد: امروز رسالت آموزش و پرورش علاوه بر وظیفه قبلی ، آموختن حداقل یک مهارت به دانش آموز است.

این مقام مسئول ادامه داد:آموزش و پرورش نباید به کارخانه تولید مدرک تبدیل شود و باید بتواند در کارآفرینی نقشی ارزنده ایفا نماید.

شفیع پور ، هزینه یک دانش آموز در رشته کاردانش در طول یک سال تحصیلی را برای دولت چیزی بالغ بر 10 میلیون تومان دانست و افزود: این در حالی است که با برون سپاری آموزش مهارت ها به دیگر ارگان ها و بخش های خصوصی بسیاری از هزینه کاهش می یابد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کاهش تصدی گری دولت را از دیگر اهداف برون سپاری دانست و خاطرنشان کرد: صرفه جویی در ساخت و تجهیز کارگاه ها و اشتغال و جذب مستقیم فارغ التحصیلان توسط کارفرما از دیگر اهداف مهم برون سپاری می باشد

 

به اشتراک بگذارید :