2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۰۹:۰۸:۳۱
کد مطلب:  WTIHHKDf
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:
جشنواره جابرابن حيان فرصتي براي پژوهش و خلاقيت دانش آموزان ابتدايي است

معاون آموزش ابتدایی وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه جشنواره جابرابن حيان فرصتي براي حرکت از سمت حافظه پروری به سمت خلاقیت است، گفت: امیدواریم فرصت پژوهش و خلاقیت برای دانش آموزان ابتدایی پایدار بماند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، رضوان حکیم زاده در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره ملی جابرابن حیان ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهارکرد:آموزش و پرورش با جمعيتي حدود 13 ميليون دانش آموز و بیش از یک میلیون فرهنگی تلاش مي كند، فاصله بین مطالبات با نظام آموزشی را به حداقل ممکن کاهش دهد.

 

معاون آموزش ابتدایی وزيرآموزش و پرورش با اشاره به رشد 8 درصدی مربیان و دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره تصریح کرد: جشنواره جابرابن حیان دقیقا در مسیری حركت مي كند كه قرآن ما را به آن دعوت کرده است و بنابر قول قرآن ، کسانی که اهل تفکر، تعقل و خردورزی هستند از آن بهره خواهند گرفت.

 

وی با بيان اين كه جشنواره جابرابن حيان نماد همکاری و همراهی است، افزود: بنیاد این جشنواره براقتصاد مقاومتی دانش بنیان استوار است و جوانه‌هایی را که در دستان دانش آموزان امروز شکل گرفته است، بارور خواهد کرد.

 

حكيم زاده خاطر نشان كرد: اميدواريم چالش هایی از جمله؛ تجملی شدن و توجه به حاشيه، فرصت پژوهش و خلاقیت در اين جشنواره از دانش آموزان نگیرد چرا که به یقین ساخته دست کودکان هرچند ساده، ارزشمند مي باشد.

 

گفتنی است؛ در این مراسم از تمبر یادبود ششمین جشنواره کشوری جابرابن حیان رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :