16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۲۱:۱۸:۴۶
کد مطلب:  FCALsT53
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با دانش آموز نخبه قرآنی;
پاشایی:در تلاشیم تعداد حافظان کل قرآن در استان را افزایش دهیم

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز در راستای حفظ کل قران کریم فعالیت می کنند و در تلاشیم تا تعداد حافظان کل قران کریم استان را افزایش دهیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی ظهر امروز به همراه جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان با رها مرسلی، دانش آموز نخبه و حافظ کل قرآن کریم دیدار و کسب رتبه نخست مسابقات سراسری قرآن کریم را به وی، خانواده و مجموعه پرورشی استان تبریک گفت و با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از وی تجلیل کرد.

پاشایی طی سخنانی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام رجایی و باهنر و هفته دولت، پراداختن به مسائل پرورشی در کنار مسائل آموزشی و کسب موفقیت های علمی را رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت اعلام کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به درخشش دانش آموزان آذربایجان‌شرقی در کنکور سراسری سال ۹۶ گفت: بخش اعظمی از موفقیت های آموزش و پرورش استان توسط دانش آموزان ناحیه چهار تبریز کسب شده و بنده به عنوان خادم دستگاه تعلیم و تربیت استان از تلاشهای همکاران این ناحیه تقدیر و تشکر می کنم.

 وی در ادامه  آموزش و پرورش را به دو بال یک پرنده تشبیه کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در آذربایجان شرقی در تلاشیم تا تعداد حافظان کل قران کریم استان را افزایش دهیم.

 وی با اشاره به وجود ۴۴ دار القرآن در آذربایجان شرقی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز در راستای حفظ کل قران کریم فعالیت می کنند و ۱۵۰ نفر حافظ قران کریم در استان وجود دارد و این آمار بیانگر این است که آموزش و پرورش در این مسیر قدم گذاشته است.

 پاشایی همچنین بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن کریم در کشور گفت: آموزش و پرورش استان باید در این راستا گام بردارد البته در سالهای اخیر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی تقدیر و تشویق را ابرازی مهم برای افزایش میزان موفقیت ها اعلام کرد و نخبگان را سرمایه های اجتماعی و ملی هر جامعه دانست و بر ضرورت حمایت از این قشر از جامعه تاکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با انتقاد از کم توجهی به نخبگان پرورشی نظیر حافظان و قاریان قرآن کریم، بر لزوم معرفی چنین الگوهایی در جامعه تاکید کرد و افزود: امروز شاهد هستیم که برخی افراد و یا نمادهای بد فرهنگی به الگویی برای نوجوانان و جوانان تبدیل شده اند لذا هر چقدر در معرفی نخبگان جامعه موفق تر عمل کنیم، جامعه توسعه یافته تری را شاهد خواهیم بود.

 

به اشتراک بگذارید :