16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۲:۵۲:۴۱
کد مطلب:  2FPOTnfQ
فرماندار شهرستان تبریز :
کمبود فضاهای آموزشی مناسب، اصلی ترین دغدغه ماست

فرماندار تبریز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: در آستانه ی آغاز سال تحصیلی جدید ، کمبود فضاهای آموزشی مناسب، اصلی ترین دغدغه ماست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه یک تبریز، شهرتی فر در این جلسه گفت: ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش از رتبه ۱۵ به رتبه ۲ کشوری و افزایش ۱/۵ درصدی قبولیان کنکور، نتیجه ی مدیریت شایسته ی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان و تلاشهای خالصانه ی همکاران فرهنگی است.

رئیس شورا آموزش وپرورش شهرستان در ادامه خاطر نشان ساخت: در آستانه ی آغاز سال تحصیلی جدید، کمبود فضاهای آموزشی مناسب، اصلی ترین دغدغه ماست.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین هزینه های خانواده ها باید درجهت تعلیم و تربیت فرزندان باشد؛ چرا که این هزینه ها به نوعی سرمایه گذاری درجهت تامین آینده ای خوب برای آنهاست.

شهرتی فر با اشاره به مقوله حساس رعایت ایمنی در مدارس ادامه داد: یکی از مهمترین مواردی که باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود، توجه به مدارس مناطق حاشیه ای است و اگر مدارس و مقاطع تحصیلی لازم در آن مناطق وجود ندارد حتماً باید تمهیدات لازم برای انتقال دانش آموزان به مدارس مناطق دیگر فراهم شود.

حیدر پورسلیمان دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز در خصوص روند هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی با رضایتمندی نسبی روال عادی خود را طی  می کند که این امر در سایه برنامه ریزی و توجیه کامل اولیا بوده است و مدیران نواحی مشکلات احتمالی را  رصد و حل و فصل می نمایند .  

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک تبریز ادامه داد: نتایج نقل و انتقالات درون استانی فرهنگیان اعلام گردیده و از نظر نیروی انسانی مشکل خاصی در مقطع متوسطه دوره اول و دوم  نداریم اما در مقطع  ابتدایی با کمبود نیرو مواجه هستیم  و تلاش داریم  با برنامه ریزی  در مهر هیچ کلاسی بدون معلم نماند .

پورسلیمان گفت: مدارس جهت بازگشایی مطلوب  قدم های موثری برداشته اند و با انجام زیباسازی ، تعمیر و تجهیز جزئی و ... فضای مطلوب و بانشاطی برای دانش آموزان در آغاز مهر ماه فراهم خواهند کرد .

وی در خصوص پایگاه های فعالیت های تابستانی گفت: بیش از 60 هزار دانش آموز نواحی پنجگانه در 1398 پایگاه مشغول فعالیت های ورزشی ، فرهنگی ، هنری و ... هستند.

 

به اشتراک بگذارید :