16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۰۹:۵۸:۳۲
کد مطلب:  gzfQo9X7
همایش تجلیل از برترین های مسابقات قرآن ، عترت و نماز و مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی دختر منطقه شبستر برگزار شد
علمی: فعالیت های پرورشی میدانی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است

آئین تجلیل از برترین های مسابقات قرآن ، عترت و نماز و مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی دختر و اختتامیه فعالیتهای تابستانی منطقه شبستر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر، طاهر علمی در مراسم تجلیل از  از نفرات برتر مسابقات فرهنگی و هنری  منطقه شبستر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار داشت: یکی از مهم ترین ویژگی های انسان در خلقت رشد کردن است تا به کمال برسد
وی  با بیان این که  کار تربیت، رشد دادن است، افزود: انسان باید درهمه ابعاد جسم، عاطفی، اخلاقی، فکری، سیاسی و علمی رشد کند تا بتواند به کمال برسد
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تصریح کرد: رشد علمی بنا به فرمایش پیامبر اکرم (ص) خیلی مهم است  و اگر نباشد رشد اتفاق نمی افتد ولی تنها علم نمی تواند انسان را به پیشرفت برساند و  همراه علم، اخلاق و ایمان نیز لازم هستند
علمی تاکید کرد: انسان باید درهمه ابعاد وجودی تعادل را حفظ کند  و نباید انتظار داشت که دانش آموز فقط در درس نمره بیست بگیرد بلکه در سایر مولفه ها نیز باید بیست باشد


وی مهمترین رسالت آموزش و پرورش را کشف و به فعلیت رساندن استعدادهای دانش آموزان عنوان کرد و ادامه داد:  مسابقات فرهنگی و هنری میدانی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان درعرصه های مختلف است
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی 4 مرحله کشف، سنجش، پرورش و هدایت استعداد را لازمه شکوفایی استعدادها عنوان کرد و گفت: ظرفیت های جوانان امروزی با گذشته تفاوت دارد  و اولیا و معلمان باید به این نیازها اهمیت دهند  و آن ها را تشویق کنند.  
علمی با اشاره به شهادت محسن حججی به دست تکفیری ها ادامه داد: الگوی های مناسب را به فرزندانمان  ارایه دهیم
وی اهمیت و خطرات استفاده از فضای مجازی را یادآور شد و گفت:   فضای مجازی فرصت است نه تهدید لذا خانواده ها با آگاهی فعالیت فرزندان در فضای مجازی را رصد کنند.  
وی در ادامه اظهار داشت: برنامه های اوقات فراغت امسال از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال گذشته رشد کرده است و با ثبت نام  118 هزار دانش آموزان در سامانه  رتبه اول  کشوری را داریم.

ابوالفضل اکرمی در مراسم تجلیل از  از نفرات برتر مسابقات فرهنگی و هنری  ضمن گرامی داشت هفته دولت، اظهار داشت: در آغاز دولت دوازدهم برای رییس دولت جناب آقای دکتر روحانی و وزرای ایشان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم  برای کشور و آموزش و پرورش پر خیر و برکت باشند.

وی با بیان این که بیش از 14 هزار دانش آموز در منطقه شبستر مشغول تحصیل هستند، گفت: در سال تحصیلی جاری، 6 هزار و 872 دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند و  هزار و 800 نفر به مرحله منطقه ای این رقابت ها راه یافتند.

مدیر آموزش و پرورش شبستر تصریح کرد: از این تعداد نیز 300 نفر به مرحله استانی که اردیبهشت ماه در تبریز برگزار شد، راه یافتند و موفق به کسب 38 رتبه برتر استانی شدند.

اکرمی با اشاره به اهمیت فعالیت های تابستانی دانش آموزان ادامه داد: امسال 12 پایگاه تابستانی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان فعال بود و 3 هزار و 424 نفر دانش آموز در این پایگاه ها در رشته های قرآنی، ورزشی، علمی و مهارتی  ثبت نام کرده و در حال فعالیت هستند.

وی  با بیان این که شبستر در مجموع فعالیت های پرورشی در بین مناطق نیمه برخوردار رتبه 2 را دارد، گفت: آموزش و پرورش منطقه شبستر در برنامه های هفته بهداشت و فعالیت های تابستانی رتبه اول استانی و در برنامه های هفته مشاغل نیز رتبه دوم را از آن خود کرده است.

مدیر آموزش و پرورش شبستر اهمیت ورزش در سلامت جسم و روح دانش آموزان را یادآور شد و اظهار داشت: کسب مقام اول استانی مسابقات تنیس روی میز ، مقام دوم  استانی والیبال  و  بسکتبال  توسط دختران و مقام های اول تا سوم تنیس روی میز دختران مقطع متوسطه اول از دیگر افتخارات این منطقه هستند.

اکرمی ادامه داد: دانش آموزان منتخب، کوشاترین  افراد در مدرسه هم از بعد علمی و هم از بعد تربیتی هستند و به عنوان نخبگان جامعه دانش آموزی وظیفه سنگینی برعهده دارند.

در پایان این همایش، 200 نفر از دانش آموزان منتخب فعالیت های پرورشی منطقه شبستر با حضور طاهر علمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان تجلیل شدند.

 

 

به اشتراک بگذارید :