16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۱۵:۲۱
کد مطلب:  7EKuCnMz
مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تاکید کرد:
معلمان نقش الگویی بسزایی در حلقه اتصال زمینییان با آسمان دارند

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در همایش افتتاحیه طرح عملی آموزش نماز با عنوان" نماز- کلید بهشت" گفت: معلمان می توانند نقش الگویی بسزایی در حلقه اتصال زمینیان با آسمان داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با بیان اینکه نماز عالی ترین ستایش انسان در برابر معبود خویش است افزود: یکی از اصلی ترین وکلیدی ترین رویکردهای دستگاه تعلیم وتربیت استان، آموزش وترویج فرهنگ نماز خوانی به دانش آموزان است.

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تصریح کرد: بستر سازی و ایجاد زیرساخت های مطمئن، منسجم و منظم برای اجرای نماز در مدارس را از سال 92 از اهداف اصلی دستگاه تعلیم وتربیت دانست.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: احداث 60 نمازخانه در 90 روز در سالتحصیلی 96-95، نشانگر کارنامه درخشان شاخص آموزش و پرورش استان در حوزه گسترش فرهنگ نماز خوانی در مدارس است.

پاشایی همچنین تجهیز نمازخانه ها در کنار افتتاح آن را از دیگر الویت های دستگاه تعلیم وتربیت استان برشمرد و افزود: بیشترین و تخصصی ترین جلسات آموزش نماز در سطح کشور متعلق به این استان بوده است.

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت آذربایجانشرقی با تاکید بر اینکه بر محیط تمیز وپاکیزه نمازخانه ها توجه شود، اظهار کرد: معلمان می توانند بعنوان حلقه اتصال زمینیان با آسمان نقش الگویی خودرا به بهترین وجه انجام دهند.

پاشایی در پایان با اشاره به اینکه بین آموزش وپرورش استان وستاد اقامه نماز هماهنگی و وحدت رویه وجود دارد، اذعان داشت: اهداف کوتاه و موسمی نمی تواند ما را به موفقیت های بزرگ برساند، بنابراین برای دستیابی به موفقیت های عظیم باید اهداف منسجم و منظم داشته باشیم.

ضیائی در ادامه با بیان اینکه ایمان به معنای باور قلبی و خود را امنیت بخشیدن است، تصریح کرد: ایمان وعمل صالح مکمل و فزاینده هم هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان یکی از ازمصادیق عمل صالح را قدم برداشتن در راه رضای خدا دانست وافزود: آموزش عملی نماز به سواد آموزان یکی از اقداماتی است که رضایت الهی را در در پی خواهد داشت.

ضیایی در پایان خاطر نشان ساخت: آموزش وپرورش چندین سال است که در بین دستگاههای اجرایی استان مقام اول را در اقامه و ترویج فرهنگ نمازخوانی کسب می کند.

محمد حسین اشرفی نیز در ادامه با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) اولین پرچمدار و طلایه دار مبارزه با بیسوادی بود، افزود: در این راستا یکی از شروط پیامبر اکرم(ص) برای آزادی اسرای جنگی، آموختن و یاد دادن بود.

معاون سواد آموزی استان خاطر نشان ساخت: رویکرد مجموعه سواد آموزی استان، آموزش صحیح قرائت نماز از طریق آموزشیاران به جامعه هدف همان سواد آموزان است.

اشرفی خاطر نشان ساخت: 164 آموزش دهنده سواد آموزی ناحیه یک تبریزدر طرح عملی آموزش نماز با عنوان" نماز- کلید بهشت" شرکت کرده اند و قرار است بعد از اتمام دوره 2263 سواد آموز ناحیه را تحت آموزش خود قرار دهند.

معاون سواد آموزی استان در پایان با تاکید بر اینکه نماز به فرموده پیامبر اکرم(ص) کلید بهشت است، افزود: نماز وسیله پاک شدن گناهان، سدی محکم در برابر انحرافات، دورز ازغفلت و خودبینی وتکبر، وسیله پرورش فضائل اخلاقی و تکامل معنوی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک تبریزنیز در ادامه اظهار داشت: یقینا زیباترین و کاملترین عبادت بندگان نماز است.

شایان ذکر است که افتتاحیه طرح عملی آموزش نماز با عنوان" نماز- کلید بهشت" بصورت پایلوت و به میزبانی ناحیه یک تبریز به مدت دو روز برای آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی ناحیه یک برگزار می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :