24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۲۰:۲۴
کد مطلب:  ohR9IVtZ
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نمود.
تحول در نظام آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است

تحول در نظام آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نمود

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش وپرورش شهر تهران ، صبح امروز همایش آموزش برگزاری شورای نظارت مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران با حضور خانم گرد معاون وزیر و رییس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکتهای مردمی , واسعی مشاورحقوقی , مسعودی مدیرکل مدارس غیردولتی , باقری مدیرکل ، نیک فطرت رئیس اداره مشارکت های مردمی شهر تهران ، روسای مناطق و اعضای شورای نظارت بر مراکز غير دولتی آموزش و پرورش شهر تهران در محل خانه معلم منطقه 6 برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: زیر ساخت و زیر بنای توسعه کشور آموزش و پرورش و تربیت نسل آینده ساز جمهوری اسلامی است .

باقری با اشاره به اهميت مشارکت در آموزش و پرورش افزود: تعلیم و تربیت کار دشواری است, اگر یک نفر درست تربیت شود ثمرات آن در جامعه بسیار مفید خواهد بود.

وی دستیابی به توسعه پایدار را از طریق تقویت رکن خانواده وهمراهی با آموزش و پرورش قملداد نمود و گفت: تحول در نظام آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یکی از مصادیق بارز مشارکت توسط مردم را تاسیس مراکز غیردولتی دانست و افزود: این همایش به منظور آموزش دست اندکاران و تبین موضوع و تفویض اختیار در امر تقویت فعالیت های مراکز و مدارس غیر دولتی به مناطق برگزار شده است.

وی با اشاره به نقش بی بدیل دانش آموزان و فرهنگیان در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: خدمات و فعالیت های آموزش و پرورش با هیچ ارگان دیگری قابل قیاس نیست. آموزش و پرورش در همه زمینه ها از ابتدای انقلاب سهم خود را ادا کرده است.. در زمان دفاع مقدس تنها دستگاهی که در زمان جنگ، هم در خط مقدم و پشتیبانی جنگ وظیفه انقلابی خود را به بهترین نحو انجام داد آموزش و پرورش بود .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه از مجموع یک میلیون دانش آموز تهرانی , 200 هزار نفر آنها در مراکز و مدارس غیردولتی در حال تحصیل هستند ابراز امیدواری نمود تا نتیجه این همایش در راستای تقویت و عملیاتی نمودن تفویض اختیار به مناطق مفید واقع شود.

وی بر نظارت هرچه بیشتر در تفویض اختیار به مناطق تصریح کردو افزود: تفویض اختیار می بایست از کف مدرسه در تمامی سطوح آموزش و پرورش تا کف مدرسه تحقق یابد.

به اشتراک بگذارید :