14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  TUmnzNAC
مدیرکل آموزش وپرورش استان در جمع همیارمشاوران استان های قطب4کشوری:
برای کمک به دانش آموزان باید یک سیستم مشاوره ای در مدارس راه اندازی شود

مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: برای کمک به دانش آموزان باید یک سیستم مشاوره ای در مدارس راه اندازی شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان، صبح امروز در همایش همیار مشاوران قطب 4کشوری با شرکت 250دانش آموزپسر دوره اول متوسطه و مشاوران مدارس استان های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی ،همدان، اردبیل، قزوین و زنجان در محل کانون فرهنگی وتربیتی شهر زنجان، اظهاركرد: یکی از پیش نیازهای یک مشاور خوب علاقمند بودن به انسان هاست.

مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان با بيان اين كه یک مشاور خوب باید با احترام به نوع انسان، دردهای آنان را بداند وهمدلی نمایدو ضمن آشنایی با روحیات انسان ها در خدمت آنان باشد، تصريح كرد: مشاور باید انسان شناس خوبی باشد و براین اساس ما مشاوران باید دانش آموزان را آن گونه که هستند قبول داشته باشیم،نه آن گونه که باید باشند.

وي با تاكيد بر اين كه مشاوران باید تکیه گاه و شانه خوبی برای آرامش دادن به دانش آموزان باشند، افزود: مشاوران باید شنونده و سنگ صبور خوبی برای دانش آموزان باشند و براین اساس باید محیط امنی برای آنان در مدارس ایجاد نمایند.

تمجیدی خاطرنشان كرد: باید ایمان داشته باشیم که زمانی خوشبخت خواهیم بود که برای خوشبختی دیگران تلاش نماییم و خوشبختی انسان ها وابسته به همدیگر است.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان زنجان گفت: نگاه به مشکلات دانش آموزان باید نگاه انسانی باشد و در این مسیر همیاران مشاور به ما کمک می کنند .

وی با اشاره به کمبود مشاور در مدارس گفت: معلمان و همیاران مشاور باید برای جبران با نگاه مشاوره ای به کمک مشاوران بیایند.

تمجیدی با تاکید بر راه اندازی یک سیستم مشاوره ای درمدارس گفت: همیارمشاوران باید با توجه به ضرورت، این امررا به سرانجام برسانند.

وی اضافه نمود: همیار مشاوران باید انعکاس دهنده مشکلات دانش آموزان به مشاوران و مسئولین امر باشند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان یا آورشد: با روش های قدیمی نمی توان مشکلات را حل کرد بلکه باید رو به تخصص و دانش های جدیدحرکت نمود و اثر گذار بود.

تمجیدی ابراز داشت: همیارمشاوران و مشاوران مدارس با برنامه ریزی صحیح مسئولین می توانند آسیب های اجتماعی موجود را کنترل نمایند.

به اشتراک بگذارید :