14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۴:۰۴:۰۷
کد مطلب:  Zg6PAWZJ
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خبرداد:
تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 4 هزار مدرسه استان در طرح های چهارگانه رشدمدار

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 4 هزار مدرسه استان در طرح های چهارگانه رشدمدار خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در کارگاه کشوری مداخله در فوریت های اجتماعی با حضور روسا وکارشناسان مراقبت در برابرآسیب های اجتماعی اظهارکرد: امروز آموزش و پرورش در بحث ارائه آموزش مهارت های اجتماعی و مهارت های زندگی برای دانش آموزان و آنچه را که این گروه به عنوان شهروند سالم باید تحویل جامعه بدهد، باید تلاش بسیاری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: بارها اعلام کرده ام که هدف آموزش و پرورش، نه تنها آموزش الفبای درسی است بلکه آموزش الفبای زندکی است به طوری که الفبای مدرسه باید الفبای زندگی باشد.

وی بیان کرد: اگر فضای مدرسه را از نظر ساختار اجرایی در نظر بگیریم، باید در سه بخش ساختاری تعریف کنیم که یکی از این بخش ها باید ارائه درس هایی باشد که دفتر تالیف تعریف می کند. بخش دیگر نیز باید آموزش مهارت های اجتماعی و مهارت های زندگی باشد.

قائدیها با اشاره به اینکه در چند سال اخیر در کارهای بزرگی در آموزش و پرورش انجام شده است، گفت: بیش از 30 فعالیت در این حوزه انجام شده است که از جمله آنها می توان به اجرای طرح کرامت در شهرستان فلاورجان، تحت آموزش قرار دادن بیش از 100 هزار والدین در طی سال گذشته، تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 4 هزار مدرسه در طرح های چهارگانه رشدمدار، اجرای طرح های مداخلاتی و حمایتی برای د انش آموزان در معرض خطر در مدارس اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: ما در فرایند آموزش های خانواده در استان تغییرات اساسی انجام داده ایم به این صورت که با شرکت در کارگاه های آموزشی که مدرسین خانواده فرا می گیرند به سمت و سوی پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام برداشته ایم اما باز کفایت نمی کند.

وي ادامه داد: اگر امروز سخت قدم برمی داریم، مطمئن باشید دشمنانی که دام های بزرگی سد راه نوجوانان و جوانان قرار می دهند قدم های بیشتری برای آسیب های اجتماعی خواهند برداشت که برای جلوگیری از این موضوع باید هماهنگی و همفکری دو طرفه ای میان والدین، دانش آموزان و همکاران فرهنگی وجود داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :