14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  0BNfUJ8F
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
بيش از 32 هزار دانش آموزان اتباع بيگانه در دوره ابتدایی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: دانش آموزان اتباع بيگانه در استان 32 هزار و 825 نفر در دوره ابتدایی هستند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان اصفهان، محمدحسن قائدی‌ها در گردهمایی حوزه ستادی مدیران و روسای نواحی و مناطق استان به ارزیابی کار دولت یازدهم در آموزش و پرورش استان با هدف ارزیابی کار روسای ادارات آموزش و پرورش اشاره و اظهارکرد: در اين ارزيابي بايد به این نتیجه برسیم که تا چه اندازه به سیاست های مورد انتظار دست پیدا کرده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: با بررسی عملکرد مسئولان و مدیران آموزشی به این نتیجه دست می یابیم که باید در فعالیت های خود بازنگری های لازم انجام شود تا فرایند بهتری در سیستم آموزشی اتفاق بیفتد.

وي ادامه داد: امروز شرایط استان در مقایسه با استان های دیگر بسیار عالی است و نشان از توانمندی‌های موجود در این شهر است اما کفایت نمی‌کند و تمام موفقیت‌ها نشات گرفته از لطف الهی، تکیه بر قدرت لایزال الهی، برکت خون شهدا و سپس تلاش شما مدیران است.

وی بیان کرد: بسترهای آموزش و پرورش به راحتی بدست نیامده است بنابراین روسای ادارات به عنوان نماینده اداره کل آموزش و پرورش هستند که باید در تمامی مسائل دقت لازم را داشته باشند.

قائدیها گفت:رسیدگی به این خانواده‌ها و ثبت نام فرزندان شهدا در مدارس باید بیشتر مورد توجه مدیران قرار گرفته شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته مجموع دانش آموزان دوره ابتدایی، 430 هزار و 438 نفر بودند که 729 نفر از آنها ترک تحصیل کردند و از جمله دلایل این موضوع می توان به مشکلات خانوادگی و دیرآموز بودن اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بيان اين كه درس پژوهی و اقدام پژوهی جزو وظایف معلمان است، بیان کرد: آمارکل دانش آموزان اتباع بيگانه دراستان اصفهان 32 هزار و 825 نفر در دوره ابتدایی هستند که 375 نفر تارک تحصیل بوده اند.

به اشتراک بگذارید :