19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۱:۱۴:۰۰
کد مطلب:  1tVNsTUQ
مدرسه 12 کلاسه اتباع خارجی "حکیم خیام" در کرمان افتتاح شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدرسه 12 کلاسه اتباع خارجی "حکیم خیام" در شهر کرمان با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افتتاح شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان كرمان، محمد محسن بیگی درآیین افتتاح این مدرسه12کلاسه اتباع خارجی، افزود: مدرسه "حکیم خیام" با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان در شهر کرمان احداث شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: مدرسه 12 کلاسه "حکیم خیام" اتباع خارجی درکرمان از مهر‌ماه امسال پذیرای دانش‌آموزان تبعه خارجی در دو شیفت صبح و عصر است.

وي با بیان اینکه حدود 27 هزار دانش‌آموز اتباع افغانی در استان کرمان تحصیل می‌کنند افزود: برای تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانی در استان بین 130 تا 140 مدرسه باید ساخته شود اما فعلا مردم کرمان سخاوتمندانه از حضور این دانش‌آموزان استقبال می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه تحصیل اتباع افغانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز است خاطر‌نشان کرد: هیچ تفاوتی بین تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی با دانش‌آموزان کرمانی نیست.

محسن‌بیگی با بیان اینکه انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط با اتباع خارجی در استان کرمان در این زمینه مشارکت بیشتری داشته باشند گفت: نیازمند اعتبارات بهتری برای احداث مدارس هستیم و در حال حاضر پروژه دیگری در شهر زرند با مشارکت اداره اتباع در حال احداث است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای وسعت زیادی بوده و فاصله شمال تا جنوب آن بیش از هزار کیلومتر است، افزود: در شهر کرمان تراکم دانش‌آموزی در دوره ابتدایی حدود40 نفر در هر کلاس است و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

گفتني است: مدرسه  کلاسه  "حکیم خیام"  در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و زیر بنای یکهزار و 266 متر مربع در دو طبقه با 12 کلاس احداث شده است.

به اشتراک بگذارید :