16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۷:۰۱:۳۵
کد مطلب:  0Kkda5pb
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
ساخت 10هزار و 280 کلاس درس در استان کرمان ضروری است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ساخت 10هزار و 280 کلاس درس در این استان تا رسیدن به سرانه قابل قبول ضروری است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان كرمان، محمدتقی نظرپور درآئین افتتاح مدرسه 12 کلاسه "حکیم خیام" اتباع افغانی درکرمان اظهار داشت: بحث مکان‌یابی در احداث مدارس بسیار با اهمیت و مهم است.

وی با اشاره به اینکه ساخت مدارس باید با معماری زیبا و بسیار خوب انجام شود گفت: اگر معماری مدارس خوب باشد ماندگاری آن نیز بیشتر می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه خوب ساختن مدارس و نظارت بر آن در آموزش و پرورش بسیار مورد تاکید است، افزود: نگهداری فضاهای آموزشی بعد از احداث نیز لازم است و باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

نظرپور با اشاره به  اینکه تغییر کابری اتاق‌ها در مدارس باید با نظر طراح و معمار ساختمان انجام شود، خاطر نشان کرد: بعضی تغییر کابری‌های سلیقه‌ای، عمر مدرسه را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه اداره کل  نوسازی توسعه و تجهیز مدارس باید در نگهداری مدارس نیز مشارکت داشته باشد، گفت: این مهم از وظایف اداره نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس است و باید به آن توجه شود.

معاون عمرانی وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه در زمان احداث مدارس نباید مسائل فنی و تخصصی فدای زمان شود، افزود: ساخت و سازها باید کاملا فنی و با مقاومت بالا انجام شود.

وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم دانش‌آموزان ما شاداب و با نشاط باشند باید فضای آموزشی نیز با نشاط، شاداب و زیبا ساخته شود، تصریح کرد: در استان کرمان حدود 10 درصد دانش‌آموزان دوره ابتدایی تبعه خارجی بوده که نیازمند فضای آموزشی هستند.

نظرپور با اشاره به اینکه براساس آمار ارائه شده سرانه کلاسی دانش‌آموزان ابتدایی در شهر کرمان 40 دانش‌آموز در هر کلاس است گفت: این عدد اصلا عدد خوبی نیست و سرانه متوسط کشوری حدود 28 نفر در کلاس است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت آموزش و پرورش در بحث فضای فیزیکی دراستان کرمان اصلا خوب نیست اظهار داشت: با این سرانه فضای آموزشی کم نمی‌توان انتظارات خوبی از وضعیت تعلیم و تربیت در کرمان داشته باشیم در حالی که دانش آموزان کرمانی در مسابقات مختلف فرهنگی، علمی و ورزشی درخشش خوبی داشته اند.

به اشتراک بگذارید :