23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۹:۲۰:۳۳
کد مطلب:  KIxNtNDa
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
کسب مدال طلای جهانی توسط دانش آموز کشتی گیر خوزستانی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب مدال طلای رقابت های جهانی کشتی فرنگی فنلاند توسط دانش آموز خوزستانی خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خوزستان، محمد تقی زاده اظهارکرد:  رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای 14 و 15 مردادماه در شهر تامپره کشور فنلاند برگزار شدکه در وزن 50 کیلوگرم پویا دادمرز دانش آموز ایذه ای موفق به کسب مدال طلای این رقابت ها شد.

وی افزود: دردیدار فینال وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که اواسط مردادماه جاری در شهر تامپره فنلاند برگزار شد،  پویا دادمرز دانش آموزهنرستان کاوه ی ایذه، توانست نسبت به حریف خود به پیروزی برسد و مدال طلای جهان را از آن خود کند.

تقی زاده ادامه داد: دادمرز در دیدار فینال به مصاف کوین جردن سویرادو از آمریکا رفت و با نتیجه ۶ بر صفر حریف خود را مغلوب کرد. فرنگی کار جوان وزن ۵۰ کیلوگرم ایران  پس از استراحت در دور نخست، رقبایی از چین، آذربایجان و ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: دانش آموزان خوزستانی همواره در میادین ورزشی کشوری و جهانی شایستگی ها و توانایی های خود را به خوبی نشان داده اند که این امر نشان از ظرفیت بالای این دانش آموزان در حوزه ورزش قهرمانی دارد.

به اشتراک بگذارید :